Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kurš izdzer vairāk alus?

Visātrākā alus dzērāja tituls ilgu laiku piederēja anglim Pīteram Daudsvelam. 1975. gada 7. februārī viņš izdzēra divus litrus alus sešu sekunžu laikā, tā paša gada 4. maijā viņš piecās sekundēs pievārēja 1,42 litrus alus, bet 11. jūnijā 2,3 sekundēs izdzēra 1,1 litru alus. Vienpadsmit gadus vēlāk Daudsvels devās uz ASV, kur Ročestrā, Ņujorkas štatā, laboja savus iepriekšējos rekordus, izdzerot divus litrus alus 4,49 sekunžu laikā, turklāt rekorda uzstādīšanas brīdī bija vērsta uz leju un viņš stāvēja uz rokām.

1977. gada 22. jūnijā Pensilvānijas štata (ASV) iedzīvotājs Stīvens Petrosīno vienu litru alus izdzēra 1,3 sekundēs.

Jau vairāk nekā trīsdesmit gadus nepārspēts ir kāda čehu pavāra F. Midera 1970. gadā uzstādītais alus dzeršanas rekords, kas fiksēts izstādes «Expo 70» laikā. Kulinārs izdzēris 10,5 litrus alus triju minūšu laikā, turklāt viņa kolēģi no viesnīcas «Imperial», kurā Miders tolaik strādājis par šefpavāru, apgalvojuši, ka katru dienu viņš izdzer vismaz astoņus litrus alus.

Lankašīras grāfistē ik gadu notiek skriešanās sacīkstes, kurās piedalās tikai vīrieši. Katram dalībniekam jāpieveic piecas jūdzes gara distance, stumjot ķerru, turklāt jāpagūst arī iedzert alu katrā no 14 pabiem (alus bāriem), kas atrodas skrējēju ceļā.

Ērzelis Marks Lobells ir izcīnījis neskaitāmas uzvaras zirgu skriešanās sacīkstēs ASV. Zirga īpašnieks atzīstas, ka Marka uzvaru pamatā ir ērzeļa kāre pēc bezalkoholiskā alus.

Viszemākais alkohola līmenis — 0,2% — par alu nosauktam dzērienam reģistrēts 1918. gadā Vācijā. Turpretī visaugstākais alkohola līmenis — 16,9% — reģistrēts 1985. gadā Šefīldā, Lielbritānijā.

Par lielāko alus rūpnīcu uzskata «Adolph Curse company», kas atrodas Goldenā, Kolorado štatā (ASV). Gadā tā saražo 2,5 miljardus litru alus.

Par vismazāko alus darītavu nosaukts alus darīšanas vēstures muzeja Pilzenē (Čehijā) eksponāts. Tā ir strādājoša alus darītavas kopija, ko izgatavojis Ņižņije Berkovici iedzīvotājs Jozefs Veselis. Miniatūrā alus darītava pirmoreiz izstādīta 1958. gadā starptautiskajā izstādē «Expo» Briselē, ar to var pagatavot 30 litrus alus gadā.

Pasaulē vecākā alus darītava «Weinshtephan», kas uzcelta 1040. gadā, atrodas Vācijas pilsētiņā Freizingē netālu no Minhenes.

Katra trešā alus darītava pasaulē atrodas Bavārijā, tādēļ bavārieši godam ir pelnījuši kaismīgāko alus dzērāju titulu.

Slavenajā Ginesa rekordu grāmatā reģistrēts 140 kg smags Ziemassvētku pudiņš, kura pagatavošanai kulināri izmantojuši 25 pintes jeb 13 litrus īru iecienītākā tumšā alus «Guinness».

Vislielākā apiņu plantācija 753,9 ha platībā reģistrēta Topenišā, Vašingtonas štatā (ASV).

Vislielākā alus pudeļu etiķešu kolekcija pieder Oslo iedzīvotājam Janam Solbergam — 350 tūkstoši etiķešu, bet lielākās alus glāžu paliktnīšu kolekcijas īpašnieks ir austrietis Leo Piskērs, kurš sakrājis 140 tūkstošus paliktnīšu no 155 pasaules valstīm. Neparasti šķiet tas, ka kolekcijas īpašnieks presei atzinies — alus viņam negaršojot un viņš to nedzerot.

1990. gada 23. martā Austrālijā izsolē par 25 tūkstošiem Austrālijas dolāru pārdota lielākā neatvērto alus pudeļu un skārda kārbu kolekcija, kurā bija 2503 vienības.

Japānas pilsētiņas Macudzaki iedzīvotāji atklājuši, ka alus darīšanas pārpalikumu izbarošana liellopiem jūtami uzlabo gaļas kvalitāti.