Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par naudas «atmazgāšanu» aptur naudas izmaksas no 50 banku kontiem

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policija (FP), izmeklējot pērn ierosināto krimināllietu par VID Rīgas reģionālās iestādes vēstules viltošanu, šā gada jūnijā aizdomās par naudas «atmazgāšanu» apturējusi naudas izmaksu veikšanu no 50 kontiem bankās, aģentūru LETA informēja VID Komunikāciju nodaļas priekšniece Agnese Grīnberga.

VID aptuvenās aplēses liecina, ka vairāku par fiktīvām atzīstamu firmu kontos patlaban arestēti aptuveni 100 000 latu. Precīzu arestētās naudas apjomu VID cer noteikt nākamās nedēļas laikā, informēja Grīnberga.

Izmeklējot noziegumu par VID pieprasījuma viltošanu, ar kuru atcelts kādas fiktīvas firmas naudas līdzekļiem — 47 870 latiem — uzliktais arests, VID veicis kratīšanu un atradis kopumā 90 viltotus valsts iestāžu, amatpersonu un firmu zīmogus, tostarp VID Rīgas reģionālās iestādes, Latgales apgabaltiesas un Rīgas apgabaltiesas zvērinātu notāru zīmogus, kā arī 20 parakstzīmogus.

Patlaban šajā lietā aizturētas divas personas, no tām nozieguma organizētāja dzīves vietās — privātmājā, dzīvoklī — un arī izmantotajās biroja telpās VID darbinieki 13. jūnijā veica kratīšanu, atrodot zīmogus un naudu. Latgales priekšpilsētas tiesa nozieguma organizētāju 16. jūnijā uz 30 dienām apcietinājusi, bet otrai personai noteikts paraksts par dzīves vietas nemainīšanu.

Kratīšanas laikā VID uzgāja kopumā 30 fiktīvu firmu grāmatvedības dokumentus un līgumus, 99 100 latus skaidrā naudā, kā arī zīmogus.

Krimināllietu VID ierosinājis 2004. gada 4. novembrī par dokumentu viltošanu un krāpšanu. Patlaban dienests mēģina noskaidrot noziegumā iesaistīto personu loku un kopā ar prokuratūras amatpersonām vērtē iespējušo noziegumu papildus kvalificēt pēc Krimināllikuma 195. panta 2. daļas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā.

Grīnberga informēja, ka sākotnēji krimināllieta tika ierosināta pēc Krimināllikuma 275. panta 1. daļas par valsts amatpersonas rakstīta dokumenta — pieprasījuma par norēķinu operāciju atjaunošanu — viltošanu laikā no pērna gada 19. aprīļa līdz 27. augustam.

Tā kā banka, kuras nosaukumu VID neatklāj, šo viltoto rīkojumu izpildījusi, no tās izkrāpti iepriekš kontā bloķētie naudas līdzekļi.