Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šodien, 18. jūnijā, TDA «Līgo» atzīmēs 60 gadu jubileju

TDA «Līgo» atzīmēs 60 gadu jubileju, kā arī vidējās paaudzes deju kolektīva «Līgo» 30 gadu aktīvu dejošanu ar grandiozu koncertu «Līgo motīvi» Dzintaru koncertzālē.

TDA «Līgo» vadītājs un viens no vadošajiem jaunajiem Latvijas horeogrāfiem Jānis Purviņš šim lielajam notikumam kā dāvanu gan esošajiem, gan bijušajiem dejotājiem un visiem atbalstītājiem izveidojis skaistu koncertprogrammu no 4 atšķirīgām deju programmām.

Jubilejas koncertā būs iespējams skatīt gan tradicionālās latviešu skatuves tautas dejas, gan īpaši TDA «Līgo» veidotu modernās dejas programmu, kā arī deju uzvedumu ar Jāņu svētku motīviem un dejas Raimonda Paula, grupas «Autobuss debesīs» mūzikas pavadījumā. Skatītājus priecēs arī populārā folkloras mūzikas grupa «Iļģi».

Vadītājs Jānis Purviņš vienmēr ir uzskatījis, ka kolektīva vislielākā bagātība ir dejotāji ar enerģisku azartu, reālistiski optimistisku skatu uz dzīvi un nemiera garu acīs. Tā pašreizējā repetitore ir Linda Piļčika, koncertmeistare — Solveiga Apsalone.

Koncertā piedalīsies 87 dejotāji no visiem trīs patreiz dejojošajiem TDA «Līgo» kolektīviem — pamatsastāva, studijas un vidējās paaudzes kolektīva, izdejojot 40 dejas.

TDA «Līgo» ir dibināts 1945. gada pavasarī un ir vecākais deju kolektīvs Latvijā. Tā pašreizējais vadītājs J.Purviņš pirms tam pats bijis kolektīva dejotājs, turklāt tieši «Līgo» tiek radītas daudzas pēdējo gadu populārākās tautas dejas Latvijā. Piemēram, «Sasala jūrīna» ir 2004. gada populārākā deja.

Kolektīvs savas darbības laikā viesojies daudzos starptautiskos festivālos, gūstot arī pirmās vietas. Ir dejots Vācijā, Polijā, Somijā, Krievijā, Itālijā, Turcijā, Taivānā, Norvēģijā, Meksikā, Maltā u. c., tiek plānota koncerttūre pat Dienvidamerikā.