Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kalvītis ierosinājis disciplinārlietu pret Loskutovu

Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) ierosinājis disciplinārlietu pret Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāju Alekseju Loskutovu par to, ka amatpersona nav pildījusi premjera rezolūciju par KNAB darbinieka Ilmāra Bodes atjaunošanu amatā, piektdien ziņo Latvijas Neatkarīgā televīzija (LNT).

LETA jau informēja, ka par pārraugošās institūcijas uzdevuma nepildīšanu aprīļa sākumā pret Loskutovu tika ierosināta dienesta izmeklēšana. Viņa rīcība tika izvērtēta saistībā ar Kalvīša rezolūciju pārskatīt lēmumu par KNAB Izziņas nodaļas vadītāja Ilmāra Bodes atstādināšanu no darba. Pēc premjera teiktā, Loskutovs neesot atkārtoti lēmis par Bodes atstādināšanu, tādējādi ignorējot viņa kā pārraugošās institūcijas uzdevumu.

LNT piektdien ziņoja, ka Valsts kancelejas veiktajā dienesta pārbaudē pret Loskutovu ir secināts, ka viņš Bodi atstādinājis, pārkāpjot Darba likumu. Pārbaudē arī atklāts, ka Loskutovs nepamatoti atteicis pildīt Kalvīša rezolūciju par Bodes atjaunošanu amatā.

Pamatojoties uz Valsts kancelejas atzinumu, Kalvītis pirms divām dienām ierosinājis disciplinārlietu pret Loskutovu par rezolūcijas nepildīšanu atjaunot amatā Bodi.

Loskutovs par to uzzinājis šodien no medijiem. Viņš intervijā LNT atzina, ka jūtas pārsteigts par šādu Kalvīša rīcību un ir neizpratnē, ka nav informēts par dienesta pārbaudes rezultātiem un uzsākto disciplinārlietu.

Paredzēts, ka disciplinārlietu izmeklēs Valsts kanceleja, nepieciešamības gadījumā pieaicinot pārstāvjus no Tieslietu ministrijas un Ģenerālprokuratūras.