Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LSDSP pauž sašutumu par Rēzeknes mēra aizturēšanu un Grīga spīdzināšanu

Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) dome šodien pieņēma paziņojumu, kurā pauž sašutumu par Drošības policijas rīcību, aizdomās par vēlētāju balsu pirkšanu martā notikušajās pašvaldību velēšanās aizturot LSDSP partijas biedru, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāju Juri Začestu.

Domu apmaiņa par Začesta un cita LSDSP biedra — bijušā Saeimas deputāta Oskara Grīga — aizturēšanu LSDSP domē notika aiz slēgtām durvīm. Pēc tam partijas priekšsēdētājs Juris Bojārs nosēdināja aiz durvīm stāvējušos žurnālistus pirmajā rindā un izklāstīja viņiem savu viedokli, ka «Drošības policija Latvijā nedarbojas atbilstoši starptautiskajiem standartiem».

Pēc Bojāra vārdiem, Rēzeknes mērs, neko nepaskaidrojot ģimenei, ir «iesēdināts pagrabā kā kāds slepkava vai narkotiku tirgonis», bet Valdis Medveckis, kurš «reāli maksāja balsotājiem», ir jau atbrīvots.

Začesta aizturēšana Jurim Bojāram atgādinot «Staļina laikus un NKVD rīcību», kura naktī varējusi arestēt jebkuru, nepaskaidrojot iemeslus.

Bojārs pauda pārliecību, ka Začests pēc atbrīvošanas noteikti iesniegs tiesā sūdzību pret Drošības policiju par «cieņas un goda aizskaršanu'» un pieprasīs kompensāciju par morālo kaitējumu.

LSDSP priekšsēdētājs arī stingri paziņoja, ka «vēlētāju balsu pirkšana nav sociāldemokrātu darbības metode». Bojārs uzskata, ka «Drošības policija pret LSDSP veic apzinātu provokāciju», iespējams, pildot kādu pasūtījumu.

Viņš žurnālistiem apgalvoja, ka kāds Drošības policijas darbinieks «bija ielavījies» nesenajā LSDSP kongresā. Šis cilvēks, kura vārdu Bojārs atteicās nosaukt, arī «grozījies pa LSDSP biroju, uzdodoties par prokuratūras darbinieku». Pēc Bojāra vārdiem, tieši Drošības policijas darbinieki sakūdījuši LSDSP jauniešus rīkot protesta akciju pret ASV prezidenta Džordža Buša vizīti, ko televīzijas rādījušas kopā ar nacionālboļševiku ālēšanos.

Bojārs arī žurnālistiem stāstīja, ka LSDSP biedrs Leons Bojārs esot ticies ar nesen no apcietinājuma atbrīvoto Oskaru Grīgu, kurš sūdzējies, ka policisti pratināšanā viņam uzmaukuši galvā maisu, situši un lauzuši rokas, lai iegūtu informāciju. Pats Bojārs ar Grīgu neesot ticies.

Kā ziņots, Drošības policija aizdomās par vēlētāju balsu pirkšanu martā notikušajās pašvaldību velēšanās šonedēļ aizturēja Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāju, LSDSP biedru Juri Začestu. Šodien policijai jāizlemj par Začestam piemērojamo drošības līdzekli.

Savukārt Grīgs tika aizturēts aprīļa beigās, aizdomās par līdzdalību vairāku noziegumu izdarīšanā, tostarp kukuļdošanā un dīzeļdegvielas zādzībā no naftas produktu vada Polocka -Ventspils. Viņam uzrādīta apsūdzība pēc Krimināllikuma 233. panta 2. daļas par šaujamieroča vai munīcijas realizēšanas noteikumu pārkāpšanu. Šonedēļ Grīgs no apcietinājuma tika atbrīvots.