Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Datu noplūde apdraud 40 miljonus ASV kredītkaršu lietotāju

Pasaulē otrā lielākā kredītkaršu grupa «MasterCard International» piektdien paziņoja, ka informācijas noplūdes dēļ aptuveni 40 miljoni dažādu veidu maksājumu karšu lietotāji ir pakļauti potenciālai krāpšanai, un tas ir lielākais šāda veida datu aizsardzības pārkāpums.

Drošības pārkāpums ir saistīts ar kādu datorvīrusu, kas savāc maksājuma karšu datus ar mērķi izkrāpt naudu, un problēma var skart visu veidu kredītkaršu īpašniekus, informēja «MasterCard».

Kompānija ir fiksējusi jau vairākus krāpšanas mēģinājumus sakarā ar zaudētajiem datiem, taču tie pagaidām vēl ir proporcionāli mazi, sacīja «MasterCard» pārstāve Džesika Antle, atsakoties minēt atklāto izkrāpšanas gadījumu naudas vērtību.

Pašlaik konstatēts, ka no kompānijas «CardSystems Solutions Inc.», kas pārstrādā «MasterCard» transakcijas, datubāzes sistēmām paņemta kredītkaršu informācija ar personas vārdiem vai kompānijas nosaukumiem, konta numuriem un derīguma termiņu par 70 000 «MasterCard» kredītkaršu turētājiem.

Taču pavisam apdraudēto dažādu kompāniju izdoto kredītkaršu lietotāju skaits sasniedz aptuveni 40 miljonus.

«CardSystems», kas šajā biznesa strādā jau aptuveni 15 gadus, gadā veic transakcijas vairāk nekā 15 miljardu ASV dolāru vērtībā, kas tiek veiktas internetā un ar kompāniju «Visa» «MasterCard», «American Express» un «Discover» izdotām kredītkartēm.

Antle sacīja, ka «MasterCard» par informācijas noplūdi uzzināja maija beigās. Izmeklēšanu uzsācis arī Federālais Drošības birojs (FIB).

Saskaņā ar kompānijas rīcībā esošā informāciju, kredītkaršu dati iegūti ar vīrusam līdzīgu datorprogrammu, kas vākusi klientu informāciju «CardSystems» tīklā.

Netiek izpausts, vai informācijas noplūde notikusi caur kādu «CardSystems» darbinieku, vai arī kompānijas datorsistēmu uzlauzis kāds hakeris no ārpuses.

«MasterCard» informēja, ka datu noplūde notikusi dēļ vājām vietām drošībā «CardSystems» sistēmās. Kompānija ir tā sauktais trešās puses maksājumu karšu datu pārstrādātājs, veicot transakcijas finanšu institūciju un mazu un vidēju uzņēmumu labā.

«CardSystems» izplatīja paziņojumu, ka tā pabeigusi izmeklēšanas gaitā ieteikto drošības pasākumu ieviešanu un ka kompānija pilnībā sadarbojas ar FIB izmeklētājiem.

Kompānija norāda, ka tā nav sniegusi informāciju sabiedrībai pēc FIB ieteikuma, paužot pārsteigumu par «MasterCard» lēmumu publiskot šīs ziņas.

Aptuveni 13,9 miljoni apdraudēto maksājumu karšu ir «MasterCard» kartes.

«American Express» pārstāve sacīja, ka «CardSystems» pārstrādā mazāk nekā 0,5% no kompānijas vietējiem pārskaitījumiem, līdz ar to problēma skārusi nelielu daļu tās klientus.

«Discover Financial Services Inc.» pavēstīja, ka kompānija ir informēta par situāciju, bet nevēlējās izpaust, cik daudz tās klientu ir skārusi šī problēma.

«Visa USA» un «MBNA Corp.» atteicās sniegt komentārus.

ASV apgrozījumā ir aptuveni 1,1 miljards kredītkaršu.