Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas iedzīvotāji mazāk vēlas apmeklēt Latviju

Iespējams, slikto Latvijas un Krievijas attiecību dēļ šogad pirmajā pusē, salīdzinot ar tādu pašu laika posmu 2004. un 2003. gadā, samazinājusies Krievijas iedzīvotāju interese par ieceļošanu Latvijā.

Latvijas vēstniecībā Krievijā aģentūra BNS noskaidroja, ka no šā gada sākuma līdz 10. jūnijam iebraukšanai Latvijā izsniegtas 16 611 vīzas. Pagājušajā gadā tādā pašā laika posmā vīzas saņēmuši 18 559 iedzīvotāji, bet 2003. gadā — 17 350 iedzīvotāju.

Vēstniecības preses sekretārs Nils Josts aģentūrai BNS pieprasījuma samazināšanos pēc vīzām nekomentēja.

Pretēji šim gadam, iepriekš ar katru gadu palielinājās Krievijas iedzīvotāju vēlme apmeklēt Latviju, it īpaši vasaras periodā. Pirms diviem gadiem interese bija tik liela, ka Krievijas iedzīvotāji, lai saņemtu vīzas, dažreiz pat naktis stāvēja rindās.

Lai apmierinātu pieprasījumu un spētu apkalpot visus interesentus, pērn un arī šogad vēstniecībā palielināts konsulāro darbinieku skaits. Pērn konsulārajā nodaļā Maskavā strādājuši 15 darbinieki, bet vasarā to skaits sasniedza 22. Šogad konsulārajā nodaļā pastāvīgi strādā 22 darbinieki, tostarp 15 palīdz risināt vīzu jautājumus.

Jau vēstīts, ka Latvijas un Krievijas starpvaldību attiecības pasliktinājās, kad Latvijas valdība aprīļa beigās pieņēma robežlīguma ar Krieviju vienpusējo skaidrojošo deklarāciju. Krievija tajā saskata teritoriālas pretenzijas par Abreni, tādēļ robežlīgumu atteicās parakstīt.

Daudzus Krievijas iedzīvotājus arī nokaitināja Latvijas prezidentes teiktais, ka Krievijas iedzīvotāji «9. maijā uz avīzes liks voblu, dzers degvīnu un dziedās častuškas, kā arī atcerēsies, kā viņi varonīgi iekaroja Baltiju».

Savukārt sabiedriskās domas pētījumu centra «Sabiedriskā doma» veiktajā aptaujā vairāk nekā divas trešdaļas aptaujāto Krievijas iedzīvotāju atzina, ka Baltijas valstis ir nedraudzīgas Krievijai. Latviju kā nedraudzīgu Krievijai raksturoja 64% respondentu, bet Lietuvu un Igauniju — 61% aptaujāto iedzīvotāju.