Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Repše: Līdztekus profesionālai armijai Latvijai nepieciešami tautas pašaizsardzības spēki

Latvijai nepieciešamas profesionālas armijas vienības un pie to attīstības tiek nopietni strādāts, taču agresora gadījumā, ārkārtas situācijas vai dabas katastrofas gadījumā ir nepieciešams arī, lai pati Latvijas tauta spētu sevi aizsargāt, un šeit svarīga loma ir Zemessardzei (ZS), uzskata aizsardzības ministrs Einārs Repše (JL), kurš sestdien apmeklēja ZS Studentu un 15. bataljona apmācības Mangaļsalā.

Pasākumā piedalījās arī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots un Sauszemes spēku un ZS komandieris pulkvežleitnants Juris Bezzubovs, aģentūru LETA informēja AM Sabiedrisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Dace Kraveca.

Ministrs tikās ar ZS vadību, un pārrunāja ZS lomu un tās attīstību Latvijas valsts aizsardzības nodrošināšanā.

«Ja gribam, lai mūsu zemē mēs būtu saimnieki, uzbrukuma gadījumā mums ir jābūt gataviem aizsargāt savu valsti tā, lai pretinieks nekad nevarētu saprast, kurā vietā, ar kādu pretinieku nāksies sastapties,» sacīja Repše. «Latvija ir maza valsts un savas valsts aizsardzības nodrošināšanai ir jāizdomā nestandarta risinājumi».

Aizsardzības ministrs, NBS un ZS vadība pārrunāja arī mobilizācijas plānu un tā uzlabošanu, atceroties janvāra vētras radīto situāciju. «ZS uzdevums ir maksimāli īstenot valsts aizsardzību esošo resursu ietvaros un maksimāli ātrā laikā nodrošināt mobilizāciju, ja šāda nepieciešamība rodas,» norādīja Repše.

Savukārt pulkvežleitnants Bezzubovs uzsvēra, ka tieši ZS janvāra vētras katastrofā bija gatava darbībai jau vienas stundas laikā, un kopumā vētras postījumu novēršanā piedalījās aptuveni 2000 karavīru un zemessargu.

ZS vadība informēja, ka ZS arvien vairāk iesaistās gados jauni cilvēki, kam par iemeslu ir ZS aktivitātes — apmācību iespējas, dalība starptautiskajās mācībās un misijās. ZS ir būtiska loma jaunatnes patriotiskajā audzināšanā.

Aizsardzības ministrs un NBS vadība tikās arī ar ZS veterāniem un pārrunāja esošo situāciju, uzklausīja priekšlikumus un risinājumus.

Pašlaik ZS dien aptuveni 11 600 zemessargi, no tiem 510 ir profesionāli dienesta karavīri.