Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Spiegu programmas slēpjas arī «BitTorrent» lejuplādēs

Lietotāji, kas izmanto «BitTorrent» lejuplādes, tiek brīdināti par iespējamām spiegošanas un reklāmu programmām viņu lejuplādes.

Kaitinošo programmu autori, kuru garadarbi bez lietotāja piekrišanas rāda viņam dažādas bezjēdzīgas reklāmas vai pēta viņa tīmekļa pārlūkošanas paradumus, ir ienākuši arī «BitTorrent» lietotāju dzīvē. Dažādās «BitTorrent» lapās iegūstamo audio un video materiālu vidū arvien biežāk slēpjas kāda nevēlama programma. 

«BitTorrent» ir izaugusi par vienu no plašāk lietotajām tehnoloģijām, lai  apmainītos ar dažādiem materiāliem internetā. Atšķirībā no vienādranga tīkliem (P2P) šajā gadījumā nav vajadzīga nekāda centrālā meklēšanas sistēma. Saites uz konkrētajiem failiem lietotāji vienkārši atstāj dažādās tīmekļa lappusēs.

«Kazaa» un citos P2P tīklos jau sen bija sastopamas dažādas nevēlamas programmas, bet «BitTorrent» lietotājiem līdz šim šādu problēmu nebija. Drošības ekspertam Krisam Boidam izdevās atrast spiegu programmas arī «BitTorrent» failos.

Vienā no gadījumiem «Fox TV» televīzijas šova «Family Guy» ierakstā slēpās vairākas plaši pazīstamas spiegu programmas. Boids norādīja, ka šo programmu radītā papildu slodze varētu pilnība paralizēt vidusmēra datora darbību, jo gan spiegošanas gan arī reklāmas demonstrējošās programmas savai darbībai patērē daļu datora resursu. Citos gadījumos ļaunprātīgās programmas slēpās mūzikas un pornogrāfiju saturošos failos.