Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šogad Rīgā plānots nodot ekspluatācijā 14 jaunas biroju ēkas

Šogad Rīgā plānots nodot ekspluatācijā 14 jaunas vidējās — B klases — biroju ēkas, kuru kopējā platība būs 83 050 kvadrātmetri, prognozē nekustamā īpašuma kompānija «Latio».

Kā norādīts «Latio» tirgus pārskatā, līdz šim noslēgti līgumi par apmēram 74% jauno telpu.

«Latio» speciālisti uzskata, ka investori reaģējuši uz straujo pieprasījumu biroju telpu tirgū un novērtējuši, ka ažiotāža, kas sākusies mājokļu tirgū, radījusi lielāku risku, tāpēc nolēmuši pievērsties biroju ēku projektiem.

Kā norādīts «Latio» tirgus pārskatā, augstākās — A klases — biroju ēkās, kādas atbilstoši starptautiskajiem standartiem Rīgā ir tikai divas — «Valdemāra centrs» un «Hansabankas» centrālā ēka —, ir neelastīga tirgus politika. Tādēļ vidējās B klases biroju telpu cenas vietām pat pārsniedz A klases biroju telpu cenas.

«Latio» tirgus pārskatā norādīts, ka galvenie biroja telpu pieprasījuma veidotāji ir valsts iestādes, starptautiskās institūcijas un komercsabiedrības.

«Pēc iestāšanās Eiropas Savienībā tiek dibinātas jaunas institūcijas, paplašinās valsts iestādes, turklāt aug prasības par telpu kvalitāti,» norāda «Latio» speciālisti.

Patlaban A klases biroju telpu kopējā platība Rīgā ir 31 330 kvadrātmetru, no kuras nomas platība ir 26 130 kvadrātmetru. Brīvās platības veido 16,5%. Vidējā telpu nomas maksa ir 19,8 eiro (apmēram 14 lati) kvadrātmetrā.

Savukārt B klases biroja telpu kopējā platība Rīgā ir 214 598 kvadrātmetri, no kuriem 167 083 kvadrātmetri ir nomas platības. Brīvās telpas patlaban veido 12,8%. Vidējā nomas maksa šīm telpām ir 10,5 eiro (apmēram 7,38 lati) kvadrātmetrā.