Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā turpina pieaugt dzimstība

Latvijā šogad turpinās dzimstības pieauguma tendence, saglabājoties arī augstiem mirstības rādītājiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Aprīlī Latvijā jaundzimušo skaits sasniedza 1730 bērnus, kas ir par 36 mazuļiem vairāk nekā pērn aprīlī, bet par 190 zīdaiņiem mazāk nekā šā gada martā. Pirmajos četros mēnešos šogad piedzimuši 6950 bērni, kas ir par 306 mazuļiem vairāk nekā pērn attiecīgajā laika posmā.

Mirušo Latvijas iedzīvotāju skaits šogad bijis mazāks nekā pērn. Ja iepriekšējā gadā pirmajos četros mēnešos mira 11 469 iedzīvotāji, tad šogad — 11 370 jeb par 99 cilvēkiem mazāk. Šogad aprīlī mira 2780 mūsu valsts iedzīvotāji jeb par 163 cilvēkiem vairāk nekā pērn aprīlī.

Dabiskais pieaugums Latvijā ir saglabājies negatīvs — četros mēnešos mirušo iedzīvotāju skaits par 4420 cilvēkiem pārsniedz dzimušo skaitu. Pērn četros mēnešos šī starpība bija lielāka.

Latvijas iedzīvotāju skaits sarūk arī tāpēc, ka emigrantu skaits ir lielāks nekā imigrantu skaits. No mūsu valsts uz dzīvi ārvalstīs izbraukuši 933 cilvēki, bet no citām valstīm un dzīvi Latvijā pārcēlušies 478 cilvēki.

Maija sākumā mūsu valsts iedzīvotāju skaits sasniedza 2,302 miljonus jeb par 4800 cilvēkiem mazāk nekā gada sākumā.