Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bērnu ārsti aicina rūpēties par bērnu drošību un veselību

Visai Latvijas sabiedrībai ir jāuzņemas lielāka atbildība par bērnu drošību un veselību, Latvijas Ārstu kongresā atzina bērnu ārsti. Rīgas Stradiņa universitātes profesore Anita Villeruša norādīja, ka ne tikai ārsti ir atbildīgi par to, lai bērni augtu veseli, ir vajadzīga arī citu sektoru iesaistīšanās drošas vides veidošanā un drošas uzvedības mācīšanā.

Vairāk ir jāakcentē veselības veicināšana un profilakse, norādīja Villeruša. Viņa uzsvēra, ka par bērniem ir jārūpējas gan vecākiem, gan pašvaldībām, gan arī valstij.

Villeruša atzina, ka iedzīvotāji nereti nezina, kā var novērst iespējamās traumas un kā izvairīties no slimībām, tāpēc ārstiem šīs lietas būtu vairāk jāskaidro sabiedrībai. Tomēr ne vienmēr mediķiem pietiek laika, lai par to runātu, norādīja profesore. Pēc viņas teiktā, daļu no šiem pienākumiem varētu uzņemties ģimenes ārstu palīgi un citi veselības aprūpes speciālisti.

Lai bērni būtu labāk izglītoti veselības jomā, veselības mācība skolās būtu jāmāca ārstniecības personām, nevis skolotājiem.

Kongresa laikā bērnu ārsti secināja, ka ārstniecības pakalpojumu kvalitāte bērniem pēdējo gadu laikā ir ievērojami pieaugusi, jo, pateicoties mediķu entuziasmam, ārsti ir daudz izglītojušies, kā arī palīdzējuši ārstniecības iestādēm iegūt jaunākās tehnoloģijas.