Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

NRTP sola izskatīt Kiviča ārdīšanos ēterā

Šā gada14. jūnija raidījumā Latvijas Televīzijas 7. kanālā «SeMS. Nakts sarunas» tā vadītājs mūziķis Andris Kivičs, klāstot savu viedokli par konfliktu ar žurnāla «Vakara Ziņas» redaktoru, kopā ar otru raidījuma vadītāju aicināja fiziski izrēķināties ar savu nedraugu.

Brīvdienu žurnāla «Vakara Ziņas» redaktors Juris Millers sagatavojis iesniegumus Latvijas Televīzijas vadībai, Nacionālajai Radio un televīzijas padomei (NRTP), kā arī Ģenerālprokuratūrai ar lūgumu izvērtēt 14. jūnija raidījumu «SeMS. Nakts sarunas».

Raidījuma laikā A. Kivičs apmēram pusstundu klāstīja tikai savu viedokli par konfliktu ar žurnāla redaktoru, un ne tikai — abi ar otru vadītāju, gados jaunu meiteni, viņi aicināja fiziski izrēķināties ar konfliktā iesaistīto otru pusi: piekaut, sadot ar dūrēm un tamlīdzīgi. Par atbalstāmu rīcību raidījuma vadītāja atzina arī iespēju šādu attiecību skaidrošanai izmantot nazi. Skatītāji, galvenokārt jaunieši, kas zvanīja uz raidījumu, saņēma uzslavas par vīrišķību.

J. Millers sacīja, ka LTV vadība tiek aicināta atsaukt raidījumā izskanējušo informāciju un aicinājumus ar viņu izrēķināties, pārbaudīt raidījuma vadītāju profesionālo atbilstību darbam sabiedriskā televīzijā un kompensēt morālos zaudējumus. Redaktors aicina NRTP izvērtēt raidījuma saturu un prettiesisko rīcību, jo, pēc J. Millera domām, tas ir klajš likuma normu pārkāpums — aicināt ēterā kādu piekaut vai pazemot. NRTP arī lūgta izvērtēt, kā sabiedriskajā televīzijā var pieļaut šādu raidījumu parādīšanos. Tāpat arī iesniegumā Ģenerālprokuratūrai J. Millers lūdz izvērtēt iespējamo raidījuma vadītāju prettiesisko rīcību.

Pagaidām NRTP vēl nav informācijas par J. Millera iesniegumu, kā arī nav citu sūdzību par konkrēto raidījumu. NRTP jurists Alens Ancāns sacīja, ka raidījumi parasti tiek izvērtēti un analizēti, ja par tiem tiek saņemtas sūdzības vai arī ja Monitoringa centrs, kas ieraksta raidījumus, sniedzis informāciju par pārkāpumiem. Monitoringa centra pārstāve Astrīda Poriķe stāsta, ka saskaņā ar centra nolikumu un pēc grafika mēnesī tiek ierakstītas triju televīziju visas dienas programma un divu radio dienas programma. Papildus izlases kārtā tiek ierakstītas vēl divu televīziju programmas. Pašlaik papildus grafikam jau trešo mēnesi tiek ierakstīta LTV 1 katras dienas programma. «Mans uzdevums ir melnais darbs, es vērtējumu nedodu, bet tikai konstatēju faktus, piemēram, cikos tiek raidīta filma, kas apzīmēta kā «asiņains trilleris», vai tā iet ar apzīmējumu, ka bērniem nedrīkst skatīties un līdzīgi.»