Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šlesers pieprasa atstādināt «Latvijas gaisa satiksmes» vadītāju

Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers nav apmierināts ar VAS «Latvijas gaisa satiksme» (LGS) vadības darbu, tā ministrs secinājis atgriežoties no darba vizītes Francijā un izvērtējot pagājušā nedēļā radušos situāciju saistībā ar uzņēmuma nespēju nodrošināt NATO lidmašīnu pārvietošanos Latvijas gaisa telpā, portālu «Apollo» informēja Reinholds Pelše, satiksmes ministra padomnieks.

Tāpēc ministrs uzdevis izveidot Satiksmes ministrijā neatkarīgu komisiju, kuras uzdevums ir izmeklēt notikušo incidentu un iesaistīto institūciju atbildību. A. Šlesers aicinājis pirmdien sasaukt uzņēmuma padomes ārkārtas sēdi un atstādināt LGS valdes priekšsēdētāju Ediju Kizenbahu no amata uz izmeklēšanas laiku.

Šādi lidojumi ir vajadzīgi, lai NATO valstu kaujas lidmašīnu piloti būtu sagatavoti nodrošināt Latvijas, Lietuvas un Igaunijas gaisa telpas kontroli un aizsardzību arī potenciālā apdraudējuma gadījumā.

A. Šlesers uzskata, ka nav pieļaujama situācija, kad valstī kaut uz brīdi iestājas neskaidra situācija vai vilcināšanās saistībā ar valsts drošības garantēšanu, ko izraisījusi atbildīgo dienestu nevēlēšanās vai nespēja nodrošināt tiem uzticētos pienākumus.

LGS atbildīgo darbinieku kvalifikāciju liek apšaubīt arī fakts, ka, skaidrojot plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem radušos situāciju, tiek norādīts, ka «problēmas ir vienmēr», tā aviācijas un valsts drošības nozarē nedrīkst būt, uzskata ministrs.

Satiksmes ministrs veiks visas vajadzīgās darbības, lai turpmāk atbildīgo amatpersonu dēļ Latvijai nerastos sarežģījumi valsts drošības jautājumu koordinēšanā, kā arī kopīgo NATO interešu īstenošanā.