Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nedaudz paaugstinās Rīgas pašvaldības policistu algas

Drošības un kārtības jautājumu komitejas deputāti šodien vienbalsīgi atbalstīja Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) priekšnieka Jāņa Geduševa ierosinājumu samazināt tās štatu sarakstā esošās 113 brīvās štata vietas, lai uz šā rēķina varētu nekavējoši palielināt darba algas pašvaldības policistiem, portālu «Apollo» informēja Rīgas Domes Informācijas un sabiedrisko attiecību nodaļa.

Tas nozīmētu par 20–30 latiem vairāk naudas algas dienā Pašvaldības policijas kārtībniekiem un vecākajiem inspektoriem.

J. Geduševs informēja, ka tas ir vienīgais veids, kā risināt pašvaldības policistu algu jautājumu, kas patlaban nav konkurētspējīgs ar samaksu citās spēka struktūrās, tostarp Iekšlietu ministrijā un militārajā policijā. Šā iemesla dēļ  kadru mainība sasniedz līdz 100 cilvēkiem gada laikā, un daudzi aizejošie atzīst, ka darbu maina tieši zemās darba samaksas dēļ. «Pašvaldības policija daudziem kalpo vienīgi par starta pozīciju karjeras sākšanai,» sacīja J. Geduševs.

Pašlaik pēc nodokļu nomaksas Pašvaldības policijas kārtībnieks saņem 120 latus, un tas, pats par sevi saprotams, nav pietiekami. Šādā situācijā brīvo vakanču aizpildīšanu neveicina nedz atkārtota darba sludinājumu ievietošana dienas presē, nedz īpaši aicinājuma braucieni uz Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem laikā, kad tur notiek kārtējā iesaukuma atgriešanās civilajā dzīvē. Kā atzina J. Geduševs, jaunos cilvēkus neinteresē veselības apdrošināšana un iespēja bez maksas izmantot sporta zāles, ko kā papildu bonusus var piedāvāt RPP, — viņi vēlas lielāku algu.

Nelielais algu pielikums ir tikai sākums pakāpeniskai algu palielināšanai. Paredzēts pilsētas nākamā gada budžetā pašvaldības policistu algām pieprasīt lielāku finansējumu.