Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policija ceļu satiksmi pastiprināti uzraudzīs jau no 22. jūnija

Valsts policijas darbinieki no šā gada 22. līdz 26. jūnijam ceļu satiksmes uzraudzību veiks pastiprinātā režīmā, izmantojot gan slēptās uzraudzības metodes, gan arī vietām pilnībā bloķējot satiksmi un pārbaudot katru garāmbraucošo autovadītāju. Īpaša uzmanība tiks pievērsta tam, vai autovadītāji ievēro ātruma ierobežojumus un vai nav sēdušies pie automašīnas stūres alkohola vai narkotisko vielu reibumā, portālu «Apollo» informēja Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību birojs.

Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas Sabiedriskās drošības pārvaldes Ceļu policijas biroja priekšnieks Edmunds Zivtiņš aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un iecietīgiem pret Ceļu policijas inspektoriem, jo vietām būs pilnībā slēgta satiksme un tiks pārbaudīts katrs garāmbraucošais autovadītājs un, ja policijas inspektoram radīsies aizdomas, autovadītāja izelpojamajā gaisā tiks pārbaudīta iespējamā alkohola koncentrācija.

Ceļu policijas biroja priekšnieks jau iepriekš atvainojas, ka šādas pārbaudes var radīt īslaicīgas neērtības autovadītājiem, tomēr tas viss tiek veikts ar mērķi paaugstināt visu ceļu satiksmes dalībnieku kopējo drošību, un tiem, kuri godprātīgi ievērojuši visus Ceļu satiksmes noteikumus, nav iemesla uztraukumam. E. Zivtiņš arī aicina visus laikus izbraukt no mājām, lai, pavadot laiku sastrēgumos un Ceļu policijas pārbaudēs, nebūtu jākavē ieplānotie svētku pasākumi.

Diemžēl apkopotā statistiska par pēdējiem pieciem gadiem (2000–2005) liecina, ka laika posmā no 22. līdz 25. jūnijam ceļu satiksmes negadījumos katru gadu gājuši bojā vidēji septiņi cilvēki, savukārt cietuši 109 cilvēki. Tādēļ Valsts policija vēlreiz aicina visus autovadītājus būt apdomīgiem, nesēsties pie automašīnas stūres alkohola vai narkotisko vielu reibumā, ievērot visus ātruma ierobežojumus, kā arī citus Ceļu satiksmes noteikumus.

Tomēr jāuzsver, ka Valsts policijas spēkos nav pārbaudīt visus Latvijas autovadītājus, tāpēc Ceļu satiksmes noteikumu ievērošana ir katra iedzīvotāja pienākums un atbildība. Atcerēsimies, ka arī katra blakussēdētāja un līdzbraucēja iespējās ir izglābt savu un savu draugu dzīvību!

Valsts policija vēl visiem drošus un līksmus Jāņus!