Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas Nacionālais teātris slēdz sezonu

22. jūnijā noslēgsies Latvijas Nacionālā teātra 86. sezona — pirmā atjaunotajās teātra telpās.

Sākot šo sezonu, teātra direktors Viesturs Rieksts uzrunā kolektīvam kā prioritātes minēja — repertuāra atjaunošanu, izrāžu kvalitātes paaugstināšanu un teātra vārda virzīšanu starptautiskā apritē. Visi šie uzdevumi ir godam veikti.

Lielajā zālē iestudētas piecas izrādes: Raiņa «Pūt, vējiņi!» (režisore G. Poliščuka), R. B. Šeridana «Mēlnesības skola» (režisors A. Kacs), R. Blaumaņa «Pazudušais dēls» (režisors P. Krilovs), P. Putniņa «Aicinājums uz… pērienu» (režisors E. Freibergs), H. Ibsena «Nora» (režisore I. Roga), kā arī divi koncerti — Ziemassvētku koncerts «Un lai Tava mīlestība…» (režisors J. Kaijaks) ar J. Lūsēna oriģināldziesmām un tradicionālo Ziemassvētku dziesmu apdarēm un Teātra dienu koncerts «Tikai muzikants» (režisors E. Freibergs), kas tapis sadarbībā ar maestro R. Paulu un Nacionālā teātra aktieru ansambli «Drama».

Aktieru zālē iestudētas trīs izrādes: H. Džeimsa «Asperna Vēstules» (režisors P. Krilovs), G. Priedes «Zilā» (režisors M. Kublinskis) un B. Frīla «Mollija Svīnija» (režisore I. Rudzīte)

Aktieru zālē sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi notikuši ikmēneša latviešu dramaturgu lugu lasījumi.

2005. gada 6. februārī atklāta teātra Jaunā zāle, kurā iestudētas divas izrādes: A. Arbuzova «Cietsirdīgās spēles» (režisore G. Poliščuka) un N. Vorožbitas «Galka Matalka» (režisors R. Vaivars).

23. septembrī Krievijas gadskārtējā Teātru festivāla «Zelta maska» programmā festivālā «Jaunā drāma» Sanktpēterburgā teātris piedalījās ar P. Krilova iestudēto I. Ābeles «Dzelzszāles» iestudējumu.

R. Blaumaņa dramaturģijas festivālā 2005. gada martā Valmierā LNT piedalījās ar «Pazudušā dēla» iestudējumu P. Krilova režijā.

Raiņa «Pūt, vējiņi!» uzvedums G. Poļiščukas režijā piedalījies Rijekas (Horvātija) Starptautiskajā Mazo skatuvju festivālā un Mīlheimā (Vācija) festivālā «Jaunās Eiropas teātri».

P. Putniņa «Aicinājums uz… pērienu» un «Pūt, vējiņi!» piedalījušies Baltijas teātru mūsdienu drāmas festivālā «Skats 2005».

Sadarbojoties Latvijas Nacionālajam teātrim un Vetspils Domei, teātris viesojies Ventspilī ar A. Ostrovska «Ienesīgo vietu», Ziemassvētku koncertu un Teātra dienas koncertprogrammu «Tikai muzikants».

Latvijas teātru ikgadējā skatē «Spēlmaņu nakts» par labāko jauno aktrisi atzīta Inga Misāne, kā gada labākā izrāde un skatītāju balvu internetā ieguvusi E. Olbija «Kam no Vilka kundzes bail» (režisors R. Vaivars), labākais kustību režisors Alberts Kivlenieks (izrāde «Sasiesim astes», režisors V. Lūriņš), labākais aktieris Ivars Puga (Džordžs izrādē «Kam no Vilka kundzes bail»).

Teātra dienā Teātra darbinieku savienības Lilitas Bērziņas balva tika pasniegta aktrisei Dacei Bonātei par Martas lomu un Harija Liepiņa balva aktierim Ivaram Pugam par Džordža lomu E. Olbija «Kam no Vilka kundzes bail».

Teātra galvenajam režisoram E. Freibergam un režisoram M. Kublinskim tika piešķirts IV pakāpes Triju Zvaigžņu ordenis.

Ņemot vērā skatītāju lielo interesi par Nacionālā teātra izrādēm, teātris paplašināja skatītāju apkalpošanas servisu, piedāvājot no 2005. gada 7. marta iegādāties biļetes uz izrādēm un citiem teātra rīkotajiem pasākumiem SIA «Biļešu paradīze» kasēs Jelgavā, Cēsīs, Ventspilī, Liepājā un sešās tirdzniecības vietās Rīgā.

Patlaban Latvijas Nacionālā teātra biļetes nopērkamas jau 15 tirdzniecības vietās Latvijā. Jaunā biļešu tirdzniecības sistēma ir ērta, jo jebkurā «Biļešu paradīzes» biļešu tirdzniecības vietā iespējams redzēt visas pārdodamo pasākumu brīvās vai jau aizņemtās vietas un, izvēloties sev vispiemērotāko vietu, nekavējoties nopirkt biļeti, tirdzniecības vietās ir iespēja norēķināties ar maksājumu karti, iegādāties biļetes interneta veikalos [s:8051] un [s:8052] (pēc pircēja izvēles iegādātās biļetes var tikt nosūtītas pa pastu), vienmēr pieejama on-line informācija par pasākumiem un biļetēm jebkurā mobilajā tālrunī ar WAP atbalstu «http://www.bilesuparadize.lv/wap/», ja pasākums tiek atcelts, klients var saņemt atpakaļ naudu jebkurā «Biļešu paradīzes» tirdzniecības vietā.

Sezonas laikā notikušas dažādas akcijas, kurās skatītājiem tikusi dota iespēja iegādāties biļetes par īpašām cenām, turpinājusies teātra sadarbība ar izglītības iestādēm, piedāvājot īpašas atlaides, kā arī noritējis darbs ar sociāli jutīgajām grupām.

Sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas attīstības atbalsta fondu Latvijas Nacionālais teātris 2005. gada 14. februārī rīkoja labdarības koncertu, kurā piedalījās maestro Raimonds Pauls un Nacionālā teātra aktieru ansamblis «Drama»: Dita Lūriņa, Karīna Tatarinova, Mārtiņš Egliens un Mārcis Maņjakovs.

Visi koncerta ieņēmumi tika ziedoti VAS «Bērnu klīniskā universitātes slimnīca» Acu slimību klīnikas medicīniskās aparatūras — acu biomikroskopa — iegādei. Tas bija pirmais šāda mēroga labdarības pasākums atjaunotajā teātrī.

Kopumā teātrī sezonā nospēlētas 340 izrādes, kuras noskatījušies vairāk nekā 100 000 skatītāju.

Jau augustā Latvijas Nacionālais teātris priecēs savus skatītājus ar vasaras izrādēm — Raiņa lugu «Pūt, vējiņi!» G. Poliščukas režijā, bet no jūlija visās SIA «Biļešu paradīze» kasēs skatītāji varēs iegādāties biļetes uz Nacionālā teātra jaunās sezonas septembra izrādēm.

Paredzēts, ka abonementu maiņa notiks no 9. augusta līdz 17. oktobrim tikai teātra kasē Kronvalda bulvārī 2. No 9. augusta šeit varēs arī iegādāties jaunus abonementus.

2004./2005. gada sezonas abonementa īpašnieki abonementā paredzēto izrādi «Minhauzena precības» (režisors E. Freibergs) varēs noskatīties no 8. septembra līdz 20. oktobrim.

Nacionālā teātra aktieri un darbinieki pēc atvaļinājuma pulcēsies 16. augustā, lai gatavotos jaunajai sezonai, kas sāksies 8. septembrī ar M. Zīverta komēdijas «Minhauzena precības» (režisors E. Freibergs) pirmizrādi.