Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Neatriebies ienaidniekiem!» — otrais zelta likums mieram un laimei

«Teju visu laikmetīgo slimību pamatā ir nemiera sindroms,» uzskata netradicionālā psiholoģe sūfija Irina Golovina. Veselība, laime un sirdsmiers vairs nebūs svešvārdi no «ziepju operām», ja liksi lietā septiņas vienkāršas likumības, kuru pamatā ir Austrumu gudrības.

Nav svarīgi, kas ir tas maita — kaimiņš, priekšnieks, vīrs, paziņa. Mēs tērējam milzumu enerģijas, lai atdarītu ļaundariem, līdz pārvēršamies staigājošā atriebībā. Tikpat kaitīgs ir slēptais niknums, pastāvīga savas sāpes bikstīšana. Tevi neiepriecina ne jaunākās «Gucci» platformenes, ne acīmredzamais tuvinieku mīļums, jo tev nepārtraukti jādomā vai — pasarg' Dies' — jārunā par savu pāridarītāju. Tā tu burtiski nomet savu dzīvi kā kājslauķi zem ienaidnieka kājām. Atriebība pirmām kārtām sagrauj tevi pašu; pat nesatiekoties ar pāridarītāju, tu viņu enerģētiski un psiholoģiski baro jau ar to vien, ka pastāvīgi šo cilvēku atceries.

Īpaši raksturīgi tas ir šķiršanās gadījumos. Mēs apzināti vai neapzināti cenšamies atriebties savam bijušajam — tā teikt, lai viņš zina, kur vēži ziemo. Viena iet uz tiesu un izsit pasakainus alimentus, cita izjauc vīra biznesu, vēl cita dara visu, lai eksdraugam neveidotos jaunas attiecības. Taču pat tad, ja nav klaja atriebības plāna, iztēle tik un tā uzbur saldas ainiņas — no sīkām nepatikšanām līdz letālam iznākumam meksikāņu mērcē. Bet — vīram no šīs atriebības ne silts, ne auksts, savukārt atriebēja lēnām pārvēršas fūrijā. Un bezspēcība iedzen vēl lielākā depresijā. Palīgā tiek saukts vodkas mēriņš, turpretī palīdzīgā draugu roka tiek noraidīta. Rezultātā izveidojas īgna, nenosakāma vecuma kundzīte ar žultainu leksiku un paradumu izmest pa kādam nicinošam — ha!

Turpmāk vēl. Pilnu rakstu lasi žurnāla «Lilit» jūnija numurā.