Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vai esat gatavi drošiem svētkiem?

Pirmssvētku steigā nereti mēdzam aizmirst padomāt par drošības jautājumu ievērošanu. Lai pasargātu jūs no nepatīkamiem starpgadījumiem svētkos un pēcsvētku laikā, Valsts policija piedāvā nelielu sarakstu, pēc kura varat pārbaudīt, vai esat izdarījuši visu iespējamo, lai svētki noritētu droši un patīkami gan jums, gan apkārtējiem.

Mājokļa drošība

Dodoties uz svinību vietām ārpus savas dzīvesvietas, noskaidrojiet uzticamus kaimiņus, kuri šajās svētku dienās neizbrauks no mājām, un vienojieties, lai viņi pievērš uzmanību arī jūsu mājoklim, īpaši logiem, svešām personām un dzīvokļa uzlaušanai raksturīgām skaņām.

Atstājiet kaimiņiem savu tālruņa numuru, kā arī atgādiniet policijas tālruņa numurus: 02, zvanot no fiksētā tālruņa līnijas, vai 112, zvanot no mobilā tālruņa.

Izejot no mājas, pārbaudiet, vai laikus izņemta korespondence, noslēgta gāzes padeve, atvienotas elektroierīces, cieši aizvērti logi un visbeidzot — aizslēgtas durvis, kā arī ieslēgta signalizācija (ja tāda ir).

Ja mājās paliks pusaudži, vēlreiz pārrunājiet ar viņiem vienkāršus drošības nosacījumus — turēt durvis aizslēgtas, neatvērt tās svešiniekiem, turēt atslēgas drošā vietā, kā uzvesties uz ielas un pagalmā, kā arī kam zvanīt briesmu gadījumā.

Iepirkumu vietās

Turiet drošībā naudasmaku, mājokļa un īpaši automašīnas atslēgas, jo drūzma, kas veidojas veikalos un tirgos pirmssvētku dienās, ir ļoti labvēlīga kabatzagļu noziedzīgo nodomu īstenošanai!

Ceļā un satiksmē

Izbrauciet laikus! Rēķinieties ar sastrēgumiem uz ielām, jo ne tikai jūs, bet arī daudzi citi uz svinību vietu dosies ar automašīnu. Sastrēgumā iekavētais laiks padara cilvēkus nervozus, tāpēc jūs neapzināti varat kļūt par agresīvu autovadītāju. Cenšoties panākt iekavēto, apdraudēsiet sevi, apkārtējos un sabojāsiet svētkus.

Neaizmirstiet piesprādzēties un nevediet pasažierus, kuri nav piesprādzējušies! Pat tad, ja brauksiet tikai nelielu attālumu. Šīs elementārās drošības noteikumu prasības neievēroja gandrīz visi, kuri vairs nav starp mums, un liela daļa no viņiem nebija vainojami negadījumā.

Ja brauciena laikā jūs pat vairākas reizes apturēs Ceļu policijas inspektori, esiet iecietīgi un saprotoši, jo tas tikai mūsu kopējās drošības labad.

Ja esat jutis/jutusi sevī tieksmi braukt dzērumā, neceriet, ka šie svētki būs izņēmums! Uzticiet automašīnas atslēgas tuviniekiem vai draugiem, lai tās tiktu noglabātas drošā vietā.

Pieskatiet jauniešus, kuri mēdz pārgalvīgu braukšanas stilu izmantot, lai apliecinātu sevi draugu un draudzeņu priekšā. Neļaujiet automašīnās braukt vairāk personām, nekā tas ir paredzēts.

Izglābiet draugu, draudzeni, radu, paziņu, tēti, mammu utt.! Neļaujiet braukt alkohola reibumā!

Bērni! Līgo vakars un nakts ir īpaši piemēroti, lai izmantotu atstarotājus. Piekariet tos pie sāna — tā jūs padarīsiet šoferīšiem redzamus sevi un savus vecākus, kopā ejot uz mājām no svinību vietām.

Pirotehnika un šaujamieroči

Ja esat nolēmis svētkos izmantot pirotehniskās ierīces, noteikti pavaicājiet pārdevējam lietošanas nosacījumus, kārtību un riskus. Neaizmirstiet un ievērojiet lietošanas instrukciju! Nedodiet pirotehniku bērniem!

Ja esat ieroča īpašnieks, atturieties no nevajadzīgas ieroča izmantošanas. Atcerieties, ka katra gaisā izšautā lode krīt arī atpakaļ.

Svinību vietās

Esiet mīļi un draudzīgi!
Esiet piesardzīgi ar uguni un ūdeni!
Sargājiet savas mantas!
Sargājiet savus nepilngadīgos bērnus! Neatstājiet brīvi pieejamu alkoholu un bīstamas vielas.
Publiskajās svinību vietās — iemāciet saviem bērniem nebaidīties, ja viņi noklīst no vecākiem, bet lūgt palīdzību policijai, apsardzei vai pasākuma organizētājiem un prast nosaukt savu un jūsu vārdu un uzvārdu, un kontaktinformāciju (piemēram, jūsu tālruņa numuru).

Vēlreiz — nebrauciet dzērumā!!!

Valsts policija visiem Latvijas iedzīvotājiem vēl drošus un jaukus Līgosvētkus!