Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par meitenes izvarošanu un nogalināšanu aizdomās turēto izdos Lielbritānijai

Ģenerālprokuratūra ir pieņēmusi lēmumu izdot Lielbritānijai 42 gadus veco Viktoru Dembovski, kurš tiek turēts aizdomās par 17 gadus vecas meitenes izvarošanu un nogalināšanu Londonā.

Kā aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras preses pārstāvis Andrejs Vasks, Dembovskis ar šo lēmumu jau ir iepazīstināts. Viņam ir desmit dienas laika, lai tiesā pārsūdzētu prokuratūrā pieņemto lēmumu.

Vasks skaidroja, — ja viņš šo lēmumu nepārsūdz vai tiesa pieņem pozitīvu lēmumu, tiks organizēta Dembovska izdošana Lielbritānijai.

Kā ziņots, pagaidām nenoskaidrota persona 16. maijā Londonas rietumos uzbruka Džešmai Raitatai, izvarojot viņu un pēc tam nodurot. Britu policija meklē vīrieti, kurš dzīvojis netālu no Džešmas mājām, bet uzbrukuma dienā pazudis. Lielbritānijas policija izmeklēšanā noskaidrojusi, ka uzbrukuma dienas vakarā viņš Londonā iekāpis vilcienā, aizbraucis uz lidostu, no kurienes devies uz Latviju.

Latvijā sakarā ar šo lietu jūnija sākumā ieradās divi Lielbritānijas policijas detektīvi. Skotlendjards uzsver, ka Latvijas tiesībsargājošās institūcijas lietas izmeklēšanā ir bijušas ārkārtīgi izpalīdzīgas.

Kā norāda Lielbritānijas plašsaziņas līdzekļi, tā kā Latvija pērn kļuva par Eiropas Savienības dalībvalsti, Dembovskis varētu tikt izdots salīdzinoši ātri — dažu nedēļu laikā.

Britu policija 8. jūnijā publiskoja videonovērošanas kameru uzņemto materiālu, kurā 16. maija dienā redzama Džešma, iepērkoties veikalā Londonas ziemeļrietumos. Pēc iepirkšanās viņa iekāpusi autobusā un devusies mājās. Pēc izkāpšanas no autobusa viņa izgājusi cauri nomaļam parkam, kur viņai uzbrukts. Uzbrucējs viņu ievilcis nomaļā, kokiem aizaugušā vietā, izvarojis un trīs reizes iedūris sirdī.

Džešmas vecāki 16. maija vakarā par pazudušo meitu ziņoja policijai, taču viņas līķi izdevās atrast tikai pēc astoņām dienām.

Dembovskis ir iepriekš piecas reizes sodīts. Pēdējo reizi sodīts par smagu miesas bojājumu izdarīšanu. Pēc soda izciešanas viņš no ieslodzījuma vietas atbrīvots 2004. gadā.