Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zviedrija nevēlas pieņemt Sadāmu Huseinu pēc notiesāšanas

Zviedrijas valdība paziņojusi, ka nevēlas ļaut Sadāmam Huseinam cietumsodu izciest Zviedrijā, apgalvojot, ka tā nav «piemērota» vieta bijušajam Irākas diktatoram.

Tieslietu ministrs Tomass Bedstrems Malmes laikrakstam «Sydsvenskan» pavēstīja, ka Zviedrijā dzīvojošie imigranti no Irākas būtu aizvainoti, ja Sadāms Huseins tiktu izvietots Zviedrijā.

«Zviedrija nav īstā valsts šādas personas uzņemšanai. Mums ir daudzi irākiešu trimdinieki, kuru ģimenes tikušas noslepkavotas,» sacīja Bedstrems.

Viņš šādi reaģēja uz viena no Huseina aizstāvju izteikumiem, kurš pauda vēlmi, lai tiesa no Bagdādes tiktu pārcelta uz Zviedriju.

Pēc Bedstrema teiktā, daudz piemērotāka būtu ANO Starptautiskā kriminālnoziegumu tribunāla bijušajai Dienvidslāvijai (ICTY) mītnes vieta Hāga. Kad bijušais Irākas līderis tiks notiesāts, viņam sods būtu jāizcieš daudz lielākā valstī, kas labāk varētu garantēt viņa drošību, sacīja Bedstrems.