Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzlauž 40 miljonus kredītkaršu

Kāds līdz šim nenoskaidrots ļaundaris esot ielauzies vairāk nekā 40 miljonos dažādu kompāniju kredītkaršu kontos. «MasterCard International» pārstāvis teica, ka uzbrucēju esot izdevies izsekot līdz kādai Atlantas kompānijai, kas nodarbojas ar banku un dažādu tirgotāju finanšu transakciju apstrādi.

«CardSystems Solutions» pārstāvji paziņoja, ka viņiem pagājušajā mēnesī izdevās atklāt ielaušanos savās drošības sistēmās, pēc kā viņi uzreiz sazinājās ar FIB, kas kopš tā brīža izmeklē šo notikumu.

«MasterCard» savā preses paziņojumā piektdien teica, ka kļūdas drošības sistēmā ļāva nepiederošām personām iekļūt «CardSystems» datortīklā un brīvi piekļūt kredītkaršu īpašnieku datiem.

Šajā incidentā ir cietuši 14 miljoni «MasterCard» karšu īpašnieku, kā arī 22 miljoni «Visa» karšu īpašnieku.

«MasterCard» preses pārstāve Šārona Gamsina ziņu aģentūrai «Associated Press» paziņoja, ka ļaunprāši varot nelikumīgi izmantot iegūtos kredītkaršu īpašnieku vārdus un banku kontu numurus, lai tiktu pie viņu iekrājumiem. Kompānija jau esot informējusi bankas, kas izsniedz «MasterCard» kartes.

«CardSystems» savā paziņojuma presei teica, ka viņiem esot izdevies identificēt potenciālo incidentu, par ko esot informēts arī FIB, un tagad kompānija strādā, lai ieviestu papildu drošības pasākumus.