Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uz dienesta izmeklēšanas laiku atstādina LGS vadītāju Kizenbahu

VAS «Latvijas gaisa satiksme» (LGS) padome šodien nolēma uz dienesta izmeklēšanas laiku jeb divām nedēļām no valdes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas atstādināt Ediju Kizenbahu, aģentūru LETA informēja padomes priekšsēdētājs, Satiksmes ministrijas (SM) Aviācijas departamenta direktors Arnis Muižnieks.

Kā ziņots, Kizenbaha atstādināšanu pieprasīja satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP) domstarpību dēļ, kas radās saistībā ar NATO iznīcinātāju pārvietošanos Latvijas gaisa telpā.

Pēc ministra domām, nav pieļaujama situācija, kad kaut uz brīdi iestājas neskaidra situācija vai vilcināšanās saistībā ar valsts drošības garantēšanu, ko izraisījusi atbildīgo dienestu nevēlēšanās vai nespēja veikt uzticētos pienākumus. Tādēļ viņš uzdeva izveidot neatkarīgu izmeklēšanas komisiju.

Izmeklēšanas laikā LGS vadītāja pienākumus pildīs valdes loceklis Jānis Maršāns.

Muižnieks aģentūrai LETA pauda viedokli, ka par notikušo atbildība jebkurā gadījumā jāuzņemas uzņēmuma vadītājam, tomēr atbildības pakāpi varēs noteikt tikai izmeklēšanā. Viņš atzina, ka situācija ir neskaidra un tā prasa steidzamu rīcību.

LGS padome arī secinājusi, ka civilo un militāro institūciju koordinācija ir nepietiekama un tā ir jāizvērtē.

Kizenbahs joprojām atturas komentēt radušos situāciju un savu atstādināšanu.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā laikraksts «Diena», atsaucoties uz avotiem, kas nav vēlējušies minēt savus vārdus, informēja, ka NATO iznīcinātāju patrulēšana Latvijas debesīs uz īsu brīdi bijusi neskaidra, jo LGS nav vēlējusies nodrošināt alianses lidmašīnu pārvietošanos.

Atbildīgo ministriju pārstāvji uzsvēruši, ka šī bijusi tehniska problēma, kas jau esot atrisināta.

LGS aģentūrai LETA skaidroja, ka problēmas radās, jo nebija juridiski sakārtotas formalitātes par līgumu slēgšanu. Patlaban juristi strādājot pie līgumu saskaņošanas.

Kā «Dienai» stāstījis SM valsts sekretārs Vigo Legzdiņš, tā bijusi «sadarbības un informācijas apmaiņas» problēma. LGS nav bijusi gatava nodrošināt iznīcinātāju patruļas, kamēr netiks noteikts lidojumu režīms un protokols. Savukārt citi avoti vēstījuši, ka uzņēmuma neapmierinātību esot izraisījis tas, ka Baltijas debesīs patrulējošo Nīderlandes gaisa spēku lidojums nebija pieteikts noteiktajā kārtībā.

SM pakļautībā esošās LGS uzdevums ir nodrošināt ar aeronavigācijas pakalpojumiem Latvijas gaisa telpas izmantotājus un organizēt aviosatiksmi. LGS galvenais ienākumu avots ir nodevas par sniegtajiem pakalpojumiem, savukārt militāro un valdības lidmašīnu lidojumu koordinācija LGS jāveic bez maksas.

LGS pagājušajā gadā nopelnīja 2 691 994 latus, kas ir 2,5 reizes vairāk nekā 2003. gadā, kad uzņēmuma peļņa bija 1 053 342 lati. Kompānijas neto apgrozījums 2004. gadā bija 10 043 019 lati, kas ir par 6,6% vairāk nekā gadu iepriekš, kad apgrozījums bija 9 418 841 lati.