Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīga ir 54. dārgākā pilsēta pasaulē

Rīga dzīves dārdzības ziņā ir 54. vietā starp pasaules pilsētām, savukārt dārgākās pilsētas pasaulē ir Japānas pilsētas Tokija un Osaka, trešo vietu dzīves dārdzības ziņā ieņem Londona, ceturto — Maskava, liecina Londonas konsultāciju firmas «Mercer Human Resource Consulting» gadskārtējais pētījums.

Tā dati liecina, ka Rīga šogad ir par trim pozīcijām zemāk nekā pērn, savukārt Lietuvas galvaspilsēta Viļņa šāgada pētījumā tāpat kā gadu iepriekš saglabājusi 91. vietu. Atbilstoši pētījuma datiem būtisku pieaugumu piedzīvojusi Igaunijas galvaspilsēta Tallina, pakāpjoties no 75. pozīcijas pērn līdz 60. vietai šogad.

Japānas galvaspilsēta Tokija bija visdārgākā pilsēta arī pērn un ir saglabājusi pirmo vietu, bet Krievijas galvaspilsēta Maskava gada laikā ir noslīdējusi no trešās uz ceturto vietu.

Par vislētāko pasaulē atzīta Paragvajas pilsēta Asunsjona, kur dārdzība ir par 40,3% zemāka nekā Ņujorkā.

Pētījumā ir novērtēta dzīves dārdzība 144 lielpilsētās visā pasaulē, ņemot vērā vairāk nekā 200 preču un pakalpojumu cenas. Tā autori arī konstatējuši cenu kāpumu desmit valstīs, kuras pagājušā gada 1. maijā pievienojās Eiropas Savienībai (ES), norādot, ka šo kāpumu izraisīja nepieciešamība pielāgot ekonomikas struktūru ES standartiem.