Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Suns sakož meitenīti

Trīsgadīgo Viktoriju Pančenko pastaigas laikā mātes un vecāsmātes klātbūtnē sakodis kaimiņienes suns. Meitenīte, pabijusi slimnīcā un saņēmusi neatliekamo palīdzību, tagad atgūstas no izbīļa. Kaimiņiene slēpjas.

Purvciemā ap pulksten 21.30, ejot pa Madonas ielu, netālu no veikala «Rimi» trim gājējām pretī nāca viņām mazpazīstamā Olga, turot saitē medību dzinējsuni. Viktorijas vecmāmiņa Tatjana drošības pēc piekodināja kaimiņienei turēt suni īsākā pavadā, jo tam nebija uzpurņa. Dzīvnieka saimniece trijotnei pārliecināti skaidrojusi, lai lieki nesatraucas, jo līdz šim suns nevienam cilvēkam vēl neesot uzbrucis.

Starp mazo Viktoriju un suni bijis pusotra metra, taču dzīvnieks nostiepis pavadu, kuru saimniece neapdomīgi palaidusi vaļā. Mednieka azartā suns pēkšņi uzklupa upurim, sakožot un saskrāpējot seju. Meitenes mamma Ļubova atceroties rāda, kā suns ar zobiem ieķēries Viktorijas sejā, pārkodis lūpu un saskrāpējis vaigu. Bērniņa mamma centusies uzbrucēju atvairīt ar kāju, bet saimniece vilkusi prom aiz saites. Viktorija pēc trieciena nokrita uz ielas un sasita arī galvu. Dzīvnieka saimniece ātri vien ar uzbrucēju saitē aizgājusi, sakot, ka dosies uz dzīvokli pēc ūdens brūču apmazgāšanai. Taču sieviete neatgriezās, un abas radinieces ar asiņojošo un šokēto bērnu bezpalīdzīgi palika uz ielas gaidām «ātros» un policiju.

Meitenes mamma Ļubova atceras, ka uz ielas bijusi liela asins peļķe. Vecmāmiņa sakosto un raudošo Viktoriju piekļāvusi pie krūtīm, arī viņas drēbes mirkušas asinīs. Notraipīto bērna jaciņu pieaugušie noglabājuši, jo tā var kalpot kā pierādījums. Policijas darbinieki pašlaik veicot pārbaudes, pēc kurām izlems, vai ierosināt krimināllietu par notikušo, stāsta Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja preses nodaļas galvenais speciālists Aigars Bērziņš. Negatīva likumsargu lēmuma gadījumā radinieki paši ir gatavi panākt taisnību ar tiesas palīdzību, saka Ļubova.

Mediķi secinājuši, ka bērnam ir vidēji smagi miesas bojājumi, neliels smadzeņu satricinājums, kā arī smags šoks un izbīlis. Pēc dzīvnieka negaidītā uzbrukuma kādreiz dzīvīgais meitēns tagad uzvedas ļoti klusi un nedabiski mierīgi. Radinieki teic, ka citkārt Viktorija būtu skraidījusi un interesējusies par negaidītajiem viesiem un fotokameru, taču tagad vien mierīgi sēdēja krēslā un nemaz nereaģēja uz RB fotogrāfi.

Ļubova stāsta, ka bērns jau saņēmis vairākas potes pret dažādām slimībām, ko, iespējams, varētu iegūt no kontakta ar suni, baktērijām vai infekcijai iekļūstot asinīs. Pagaidām neesot arī zināms, vai suns bijis vesels. Tā saimniece Olga policijas darbiniekus dzīvoklī neielaida, arī uz upura ģimenes lūgumiem pārbaudīt suni neesot reaģējusi. Viņas kaimiņi zina stāstīt, ka jau vairākas dienas suns ar saimnieci neesot redzēti. Mazās Viktorijas radi spriež, ka dzīvnieks aizvests no pilsētas. Tomēr padoties Pančenko ģimene netaisās. Viņi norāda, ka sunim bija jānēsā uzpurnis, un uzsver, ka dzīvnieki ir neprognozējami. Olgas dzīvesvieta cietušās meitenes radiem un policijai ir zināma, tāpēc viņi paši ir gatavi nepieciešamības gadījumā cīnīties tiesā.