Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Degvielas cenas sasniegušas līdz šim augstāko līmeni

Lielākais degvielas mazumtirgotājs SIA «Latvija Statoil» kopš vakardienas paaugstinājis degvielas cenas, līdz ar to kompānijas uzpildes stacijās cenas sasniegušas augstāko līdz šim fiksēto līmeni.

95. markas benzīns uzpildes stacijās Rīgā maksā 56,9 santīmus par litru, 95. markas benzīns ar piedevu «Ultima» — 57,2 santīmus par litru, 98. markas benzīns — 57,9 santīmus par litru, bet dīzeļdegviela — 57,5 santīmus par litru.

Kompānija paaugstinājumu skaidro ar naftas cenu kāpumu. «Statoil» prognozē, ka pēc ķēdes reakcijas principa tas varētu turpināt ietekmēt degvielas mazumtirdzniecības cenas arī svētkos.

Degvielas tirgotāja loģistikas vadītājs Ēriks Ulmanis norādīja, ka pagājušās nedēļas beigās pasaules naftas cena sasniedza jaunu rekordu, paaugstinoties virs 57 dolāriem (aptuveni virs 32 latiem) par barelu.

Kā ziņots, arī pagājušās nedēļas sākumā «Statoil» paaugstināja cenas un 95. markas benzīns maksāja 56,5 santīmus par litu, 98. markas benzīns — 57,5 santīmus, bet dīzeļdegviela — 56,9 santīmus par litru. Lai saglabātu konkurētspēju, degvielas kompānija nedēļas vidū pazeminājusi cenas. Līdz ar to 95. markas benzīns un dīzeļdegviela maksāja 56 santīmus par litru, bet 98. markas benzīns — 57 santīmus.

«Statoil» norādīja, ka, pastāvot pašreizējām naftas un naftas produktu cenām, ekonomiski pamatota benzīna cena Latvijas mazumtirdzniecībā būtu gandrīz 57 santīmi par litru, savukārt dīzeļdegvielas — gandrīz 59 santīmi.