Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdība piekrīt atcelt aizliegumu izmantot riepas ar radzēm

Aizliegums braukt ar transportlīdzekļiem, kuriem ir riepas ar radzēm, arī turpmāk būs spēkā tikai no 1. maija līdz 1. oktobrim, paredz otrdien valdības atbalstītie grozījumi ceļu satiksmes noteikumos.

Iepriekš bija plānots šādus ierobežojumus noteikt līdz 2008. gadam. Savukārt pēc 2008. gada 1. maija aizliegumu izmantot riepas ar radzēm bija iecerēts attiecināt uz visu gadu.

Tomēr, ņemot vērā Latvijas ceļu stāvokli, tika pieņemts lēmums aizliegumu uz nenoteiktu laiku atcelt.

Kā ziņots, 2008. gads jaunajos ceļu satiksmes noteikumos savulaik iekļauts, jo tika prognozēts, ka līdz tam laikam ceļu uzturēšana varētu sasniegt tādu līmeni, lai autovadītāji varētu atteikties no riepām ar radzēm. Pret šo termiņu iebilda riepu tirgotāji, kuri pat sāka parakstu vākšanas kampaņu pret radžu aizliegšanu, kā arī nosūtīja vēstuli vairākām valsts amatpersonām.

Šodien valdības pieņemtie grozījumi ceļu satiksmes noteikumos paredz arī citas izmaiņas. Piemēram, lai palaistu garām ar lielāku ātrumu braucošu transportlīdzekli, nodrošinot ceļu satiksmes drošību un netraucējot citus ceļu satiksmes dalībniekus, būs atļauts pārkārtoties un īslaicīgi braukt pa ceļa nomali, ja tai būs asfalta vai asfaltbetona segums.

Šādas nomales ir rekonstruētajos «Via Baltica» posmos, un jau tagad autovadītāji izmanto iespēju, nobraucot uz tām, palaist garām ar lielāku ātrumu braucošos.

Noteikumos ietvertas arī normas, kas saistītas ar jaunu valsts standartu pieņemšanu. Grozījumi paredz veikt vairākus redakcionālus labojumus, kā arī precizēt vairākas normas.

SM skaidro, ka ar šīm izmaiņām mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību.