Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No 1. jūlija autovadītājiem — sodu nemaksātājiem — papildu sods

Tiem Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējiem, kuri nav nomaksājuši pēc 2004. gada 1. jūlija uzlikto naudas sodu, no šā gada 1. jūlija iestājas transportlīdzekļa vadīšanas tiesību lietošanas aizliegums, portālu «Apollo» informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Sabiedrisko attiecību daļa.

Ja sodītais pēc šā datuma turpinās vadīt transportlīdzekli, tas tiks uzskatīts par vēl vienu pārkāpumu, un par to paredzēts sods 30 latu apmērā.

Šādu kārtību nosaka 2003. gada oktobrī Saeimas pieņemtie grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā (APK). Saskaņā ar šiem grozījumiem uzliktais sods par Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem jānomaksā 30 dienu laikā. Ja tas netiek izdarīts, pārkāpējs Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) nevar saņemt, apmainīt vai veikt kādas citas operācijas ar savu vadītāja apliecību, kā arī nevar veikt tehnisko apskati un pārreģistrāciju transporta līdzekļiem, kas reģistrēti uz viņa vārda, un transporta līdzeklim, ar kuru izdarīts pārkāpums, — neatkarīgi no tā, uz kā vārda transporta līdzeklis reģistrēts. Savukārt, ja transporta līdzeklis reģistrēts ārvalstīs, tam aizliegts izbraukt no Latvijas.

Ja naudas sods nav nomaksāts gada laikā, iestājas vadīšanas tiesību liegums. Tā kā šie APK grozījumi stājās spēkā 2004. gada 1. jūlijā, pirmie soda nemaksātāji, kuri turpinās vadīt kādu transportlīdzekli, neraugoties uz liegumu, ar 30 latu naudas sodu vēl papildus pie nenomaksāta tiks sodīti, sākot no 2005. gada 1. jūlija.

Taču ir plānots, ka šā gada oktobrī varētu stāties spēkā jauni APK grozījumi, kas pārkāpējiem, kuri brauks, neraugoties uz tiesību liegumu, paredz vēl bargākus sodus — līdz pat 200 latiem, kā arī transportlīdzekļa aizturēšanu līdz soda nomaksai.