Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Grobiņā apmēram pussimts vīriešu piekauj «Falck» apsargus

Liepājas rajona Grobiņā svētdienas naktī 50 līdz 60 cilvēku grupa, galvenokārt jaunieši, uzbrukuši apsardzes firmas «Falck L» darbiniekiem, no kuriem trīs guvuši miesas bojājumus.

Masveida kautiņā sadauzītas arī apsargu rācijas, kā arī bojāta dienesta automašīna.

Liepājas pilsētas un rajona policijas pārvaldē aģentūru BNS informēja, ka kautiņš izcēlies ap plkst.3.25 pie pilskalna, kur notikusi diskotēka. Kautiņa laikā cietuši trīs apsargi, kuri rūpējušies par kārtību diskotēkā.

Apsargiem saplēsti formas tērpi, kā arī nodarīti miesas bojājumi.

SIA «Falck L» direktors Agris Kovaļevskis aģentūrai BNS pastāstīja, ka viens apsargs, iespējams, guvis smadzeņu satricinājumu, vēl diviem ir sejas un ķermeņa sasitumi.

Masveida kautiņš izcēlies, kad apsargi mēģinājuši izšķirt divus vīriešus, kuri ar dūrēm un viens otram sperot ar kājām mēģinājuši «noskaidrot savstarpējās attiecības». Pēkšņi kaušļi, kā arī vēl vairāki desmiti vīriešu, galvenokārt apmēram 20 gadu veci jaunieši, uzbrukuši apsargiem. Viņi sisti gan ar rokām, gan guļoši spārdīti kājām. Apsargiem atņemtas un salauztas divas rācijas, kā arī steks, kas pēc tam netālu atrasts. Uzbrucēji sabojājuši arī apsargu dienesta automašīnu. Materiālie zaudējumi pagaidām nav aprēķināti.

Uzbrukuma organizatori esot zināmi, taču plašāka informācija par aizdomās turamajiem pagaidām netiek sniegta.

Grobiņas pilsētas domes izpilddirektors Harijs Poprockis aģentūrai BNS atzina, ka dūru vicināšana lauku ballēs ir jau kā sena tradīcija, piemēram, grobiņnieki allaž ķīvējušies ar liepājniekiem, kuri brauc uz viņu diskotēkām. Tomēr, viņaprāt, šajā incidentā vainojami esot apsargi, kuri laikus nav nomierinājuši kaušļus.

«Viss sākās ar to, ka pēc diskotēkas autostāvvietā pie pilskalna savā starpā sākuši kauties divi vīrieši, pēc tam tiem piepulcējušies citi, bet apsargi tik stāvēja un no malas skatījās. Bet tad kad kautiņā dūres vicināja jau kādi desmit cilvēki, apsargi iejaukušies un tad jau vardarbība tika vērsta pret viņiem,» teica Grobiņa domes izpilddirektors.

Grobiņas pašvaldība notikušo pārrunāšot ar Valsts policiju un SIA «Falck L». «Pēc šā notikuma ar apsargu darbu esam neapmierināti, tāpēc apsvērsim iespēju nākamajos pasākumos pieaicināt kādu citu apsardzes firmu,» norādīja Poprockis.