Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

CSDD sola bargas sankcijas soda naudas nemaksātājiem

Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējus, kas nav nomaksājuši pēc pagājušā gada 1. jūlija uzlikto naudas sodu, no šā gada 1. jūlija sagaida transporta līdzekļa vadīšanas tiesību lietošanas aizliegums. Par to atgādina Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

Ja sodītais arī pēc šī datuma turpinās vadīt transporta līdzekli, tas tiks uzskatīts par vēl vienu pārkāpumu, par ko paredzēts sods 30 latu apmērā. Šādu kārtību paredz 2003. gada oktobrī Saeimas pieņemtie grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā (APK).

Saskaņā ar šiem grozījumiem uzliktais sods par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem ir jānomaksā 30 dienu laikā. Ja tas netiek izdarīts, pārkāpējs CSDD nevar saņemt, apmainīt vai veikt kādas citas operācijas ar savu vadītāja apliecību, kā arī nevar veikt tehnisko apskati un pārreģistrāciju transportlīdzekļiem, kas reģistrēti uz viņa vārda, un transportlīdzeklim, ar kuru izdarīts pārkāpums. Savukārt, ja transportlīdzeklis reģistrēts ārvalstīs, tam aizliegts izbraukt no Latvijas.

Ja naudas sods nav nomaksāts gada laikā, iestājas vadīšanas tiesību liegums. Tā kā minētie APK grozījumi stājās spēkā 2004. gada 1. jūlijā, tad pirmie soda nemaksātāji ar 30 latu naudas sodu vēl papildus pie nenomaksātā tiks sodīti, sākot no 1. jūlija.

CSDD cer, ka oktobrī varētu stāties spēkā jauni APK grozījumi, kas pārkāpējiem, kuri brauks, neraugoties uz tiesību liegumu, paredzēs vēl bargākus sodus — līdz pat 200 latiem. Viņiem līdz soda nomaksai paredzēts arī aizturēt transportlīdzekli. Par šiem grozījumiem vēl lems Saeima.

Maija beigās Latvijā bija 57 autovadītāji, kuriem par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem noteikto sodu summa pārsniedza 1000 latu. Kopumā šo 57 autovadītāju valstij nenomaksātā sodu summa sasniedza 83 480 latus.

Par līderi tika uzskatīts kāds 1980. gadā dzimis autovadītājs, kura nesamaksāto sodu summa sasniedza 4130 latus. Viņš vairākas reizes sodīts par braukšanu bez vadītāja tiesībām.