Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas Dome par 34,2 miljoniem latu palielina budžeta izdevumus

Rīgas Dome otrdien atbalstīja šā gada budžeta izdevumu palielināšanu par 34,2 miljoniem latu, no tiem pamatbudžetā — par 22 miljoniem latu, bet speciālajā budžetā — par 12,2 miljoniem latu. Kā aģentūru LETA informēja Finanšu departamenta pārstāve Sigita Škapare, ieņēmumu palielinājums kopējā budžetā būs 29,7 miljoni latu, no tiem 21,3 miljoni latu — pamatbudžetā, bet 8,4 miljoni latu — speciālajā budžetā.

Škapare informēja, ka pēc budžeta grozījumu projekta apstiprināšanas budžeta deficīts būs 7%. Viņa skaidroja, ka palielinājums par 1% ir saistīts ar 2,4 miljonu latu pārskaitījumu mazās hokeja halles celtniecībai. Šie 2,4 miljoni latu tika ieskaitīti Rīgas budžetā no Valsts privatizācijas fonda līdzekļiem, un saskaņā ar Ministra kabineta lēmumu šī nauda Rīgas pilsētai pēc iepirkuma procedūras beigām bija jāpārskaita SIA «Stadions» mazās hokeja halles celtniecībai.

Šā gada Rīgas pilsētas budžeta grozījumos dažādiem mērķiem paredzēts sadalīt aptuveni 5,18 miljonus latu.

Kā norādīts deputātiem sagatavotajos materiālos, 236 105 latus paredzēts piešķirt bērnudārzu pedagogu un saimnieciskā personāla algām, lai varētu atvērt jaunas grupas pirmsskolas iestādēs un Zolitūdes sākumskolā.

Pirmsskolas izglītības iestādes Dreiliņu mikrorajonā inventāra iegādei, uzturēšanas izdevumiem, pedagoģiskā un saimnieciskā personāla atalgojumam ar šā gada septembri no pilsētas budžeta grozījumiem paredzēts piešķirt 99 257 latus.

164 047 latus plānots atvēlēt atalgojuma palielināšanai Rīgas skolu direktoru vietniekiem saimnieciskajā darbā un saimniecības daļu vadītājiem, savukārt 31 000 latu — pašvaldības sporta iestādes «Rīgas Nacionālā sporta manēža» uzturēšanai.

105 964 latus piešķirs vardarbībā cietušo bērnu krīzes centra Cieceres ielā 1 renovācijai, 11 274 latus — sociālās dzīvojamās mājas Gobas ielā 20/1 otrās kārtas būvdarbu pabeigšanai un 16 000 latu — dīzeļģeneratoru iegādei Rīgas Ātrās medicīniskās palīdzības divām apakšstacijām.

Grozījumi arī paredz, ka 109 500 latu tiks piešķirti Eiropas Savienības projektu pieteikumu gatavošanai. Savukārt Rīgas pilsētas ielu seguma periodiskai atjaunošanai atvēlēs 500 000 latu.

677 300 latus piešķirs SIA «Rīgas satiksme» uzņēmumā strādājošo vadītāju, konduktoru un strādnieku darba algas paaugstināšanai no 1. jūlija.

46 863 latus paredzēts atvēlēt aģentūrai «Rīgas dārzi un parki» Vērmanes dārza apsaimniekošanai, bet 30 000 latu piešķirs Ziemeļblāzmas parka apsaimniekošanai.

219 908 latus novirzīs atalgojumam un koplīguma saistību izpildei deputātiem un Rīgas Domes aparāta darbiniekiem. Autovadītāju ekstrēmās braukšanas apmācībai paredzēts novirzīt 60 000 latu, sakarā ar degvielas sadārdzinājumu autotransporta nomas maksājumiem plānots novirzīt 120 311 latu.

Dienvidu tilta celtniecības līguma izvērtēšanai tiks atvēlēti 200 000 latu, finanšu informācijas uzkrāšanas, apstrādes un analīzes nodrošinājuma pakalpojumu apmaksai — 400 000 latu, Rīgas Domes apmeklētāju pieņemšanas centra «Vienas pieturas aģentūra» darba vietu iekārtošanai un papildaprīkojumam — 59 000 latu, darba vietas iekārtošanai trešajam Rīgas mēra vietniekam — 10 000 latu.

Rīgas Domes Informācijas tehnoloģiju centra darbības nodrošināšanai paredzēts piešķirt 254 622 latus.

Par 800 000 latu iecerēts palielināt finansējumu kultūrai — kultūras centriem un namiem.

Savukārt par 7,4 miljoniem latu budžeta grozījumos paredzēts palielināt investīciju programmas sadaļu pilsētas infrastruktūras uzlabošanai — nauda plānota izglītības iestāžu rekonstrukcijai un renovācijai, sporta zāļu remontiem, arī veselības iestādēm.

340 000 latu papildus tiks piešķirti pašvaldības teritoriju sakopšanai, dabas stihiju un avāriju radīto postījumu novēršanai un zaudējumu segšanai.