Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šarona un Abasa sarunas palestīniešiem sagādā vilšanos

Palestīnieši otrdien pauda vilšanos par Izraēlas premjerministra Ariela Šarona sarunām Jeruzālemē ar palestīniešu nacionālās administrācijas vadītāju Mahmudu Abasu, un amatpersonas norāda, ka tikšanās bijusi smaga.

Kā pēc sarunām paziņoja Šarons, panākta vienošanās koordinēt augustā plānoto Izraēlas aiziešanu no Gazas sektora. «Mēs vienojāmies, ka mūsu aiziešana no Gazas tiks pilnīgi koordinēta. Tas nodrošinās mierīgu iznākumu, kas ir labākais abām pusēm,» sacīja Šarons, piebalsojot ASV valsts sekretāres Kondolīzas Raisas izteikumiem pagājušās nedēļas nogalē.

Turpretī palestīniešu premjerministrs Ahmeds Kurejī paziņojis: «Tā bija smaga tikšanās, kas neattaisnoja mūsu cerības.»

Tikšanās laikā Šarons apsolīja, ka Izraēla divu nedēļu laikā palestīniešu kontrolē atdos Rietumkrasta pilsētas Kalikiliju un Betlēmi. Šarons arī pavēstīja Abasam, ka palestīnieši var sākt plānot Gazas sektorā lidostu un sākt būvēt jūras ostu. Izraēla arī atļaus vēl 26 000 palestīniešu strādnieku un 13 000 tirgoņu strādāt «zaļās līnijas» iekšienē, kas atdala Izraēlu no Rietumkrasta.

Taču par visu to Šarons ļoti asā formā pieprasīja no palestīniešiem pārliecinošu plānu par kaujinieku pakļaušanu kontrolei. «Izraēla nedomā samierināties ar terora turpināšanos. Ja jūs tam nedarīsiet galu, to izdarīsim mēs, turklāt visbargākajā veidā,» viņš paziņoja.

Palestīniešu puse ir sarūgtināta arī par to, ka jautājums par turpmāko palestīniešu atbrīvošanu no Izraēlas cietumiem tiks apspriests vēlāk.