Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iespējama maksas ieviešana par kāda Rīgas tilta šķērsošanu

Rīgas mērs Aivars Aksenoks pieļauj iespēju, ka drīzumā par pārvietošanos pār kādu no Rīgas tiltiem varētu būt jāmaksā.

Aksenoks trešdien publicētā intervijā laikrakstā «Dienas Bizness» atzīst, ka šādu iespēju nenoliedz, turklāt norāda, ka šobrīd nevar konkrēti pateikt, kurš Rīgā varētu būt maksas tilts. Viņš arī uzsver, ka maksas tilts varētu nebūt arī jaunceļamais Dienvidu tilts, bet gan kāds cits tilts.

«Pašlaik nevienā projektā nav bijusi runa par to, ka Dienvidu tilts vai kāds cits tilts varētu būt maksas tilts, bet to, ka kāds no tiltiem varētu būt par maksu, es neizslēdzu — par to varētu būt atsevišķs lēmums,» saka mērs.

Viņš norāda, ka ir runājis ar daudziem uzņēmējiem, kuri atzīst, ka labāk par Daugavas šķērsošanu samaksātu pārdesmit santīmu, nevis, «sēžot sastrēgumā» tērētu vairākus latus dienā.

Aksenoks atzīst, ka maksas iekasēšanai varētu lietot dažādas metodes — karšu, abonēšanas un citas. «Nav tā, ka maksāšana par tiltu nozīmē apstāšanos pie tā un naudas mešanu automātos, kā tas ir pirms Jūrmalas. Taču par to nav lemts. Varbūt Dienvidu tiltu varēs šķērsot bez maksas, bet kādu no centra tiltiem — par maksu,» saka Rīgas mērs.