Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aizliedz reklamēt tabakas izstrādājumus presē un kino

Saeima trešdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus tabakas likumā, kas paredz no 31. jūlija aizliegt tabakas reklāmu presē un citos drukātajos izdevumos, bet no nākamā gada 1. janvāra — kinoteātros.

Presi un citus drukātos izdevumus, kuros izvietota tabakas izstrādājumu reklāma un kuri izdoti un drukāti līdz 31. jūlijam, būs atļauts izplatīt līdz 31. decembrim.

Latvijas Preses izdevēju asociācija aicināja noteikt reklāmas aizlieguma pārejas periodu līdz 2006. gada 1. augustam, tomēr šo lūgumu izpildīt liedz Eiropas Savienības (ES) direktīvas prasības. Direktīva paredz, ka Latvijā būs aizliegts izplatīt ārpus ES izdotus un drukātus izdevumus, kuros ir tabakas reklāma. Tādējādi Latvijā nedrīkstēs izplatīt ārpus ES drukātus preses izdevumus, kuros redzamas cigarešu reklāmas, piemēram, dažādus Krievijā izdotus žurnālus, kas patlaban Latvijā ir plaši pieejami.

Šīs normas ievērošana būs jākontrolē Ekonomikas ministrijai un Patērētāju tiesību aizsardzības centram.