Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TDC investē «Bite GSM» 53,7 miljonus litu

Dānijas telekomunikāciju kompānija TDC investējusi papildu 53,7 miljonus litu (10,9 miljonus latu) Lietuvas mobilo sakaru kompānijā «Bite GSM», kas uzsāk darbību Latvijā.

«Bite GSM» līdz šā gada beigām gatavojas uzsākt darbību Latvijā, kur tā jau ir samaksājusi 33 miljonus litu (6,7 miljonus latu) par licenci un ir solījusi investēt vēl 511 miljonus litu (104,24 miljonus latu).

Uzkrātās «Bite GSM» investīcijas Lietuvā kopš darbības uzsākšanas 1995. gadā ir sasniegušas 776 miljonus litu (158,3 miljonus latu).

Šā gada pirmajā ceturksnī «Bite GSM» strādāja ar 105,7 miljonu litu (21,56 miljona latu) apgrozījumu, kas bija par 15,7% lielāks nekā pirms gada. Kompānijas klientu skaits pēdējo 12 mēnešu laikā ir palielinājies par 57,7% līdz 990 000.

TDC pieder 100% «Bite GSM» akciju.

LETA jau informēja, ka «Bite GSM» meitasuzņēmums SIA «Bite Mobile» Latvijā plāno piedāvāt EDGE datu pārraidi, priekšapmaksas un pēcmaksas sakarus, «Bite Puls» interneta satura portālu un tiešsaistes klientu apkalpošanas pakalpojumu «Bite Online». «Bite Mobile» Latvijā darbosies kā integrēta Latvijas-Lietuvas kompānija, izmantojot korporatīvo «Bite» zīmolu.

Darbību Latvijā paredzēts uzsākt, piedāvājot priekšapmaksas kartes, un, kamēr nebūs izveidots savs sakaru tīkls, operators iecerējis kļūt par SIA «Latvijas mobilais telefons» (LMT) un SIA «Tele2» tīklu viesabonētāju. Lai jaunais «Bite Mobile» varētu sākt sniegt pakalpojumus, kļūstot par LMT vai «Tele2» tīklu viesabonētāju, vēl nepieciešams veikt grozījumus Elektronisko sakaru likumā, jo patlaban tajā nav paredzēta nacionālā viesabonēšana.

Jaunais operators plāno celt savas bāzes stacijas, bet iespēju robežās labprātāk izmantos jau esošo infrastruktūru. Pirmajā tīkla izbūves fāzē paredzēts nodrošināt sakaru pārklājumu Rīgas rajonā, Daugavpils rajonā un uz galvenajiem autoceļiem. Otrajā fāzē plānots nosegt lielākās pilsētas un autoceļus, bet trešajā — visu valsts teritoriju.

Tāpat kā Lietuvā, arī Latvijā uzņēmums plāno sadarboties ar virtuālajiem operatoriem, kā arī ar pakalpojumu sniedzējiem interneta portāla satura un mobilo telefonu izklaides pakalpojumu nodrošināšanā.

Šā gada aprīlī Lietuvā «Bite GSM» tirgus daļa bija 37,5%. Gada pirmajos trīs mēnešos 68,7% no visiem numura saglabāšanas pakalpojumu izmantotājiem izvēlējās pāriet uz «Bite GSM» tīklu, kopumā tādu bija 26 800.