Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saeima ir «par» auto konfiskāciju iedzērušiem šoferiem

Saeima trešdien atzina par steidzamiem un pieņēma pirmajā lasījumā Administratīvo pārkāpumu kodeksa (APK) grozījumus, kas paredz bargāku sodu par braukšanu dzērumā un bez tiesībām, arī automašīnas konfiskāciju.

Saskaņā ar likuma izmaiņām transportlīdzekļa konfiskācija neatkarīgi no tā piederības paredzēta gadījumos, kad autovadītājs brauc bez tiesībām un atrodas alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu reibumā. Par šādu pārkāpumu līdz ar transportlīdzekļa konfiskāciju uzliks 500 latu sodu un aizliegs iegūt vadīšanas tiesības uz diviem gadiem.

Kodekss tiks papildināts ar jaunu administratīvo sodu — piespiedu darbu, kuru varēs izmantot par dažādiem pārkāpumiem, piemēram, par atteikšanos no asins pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai.

Grozījumi ļaus policistiem aizturēt spēkratu līdz brīdim, kad pārkāpējs samaksās sodu. Ja vainīgais sodu neatmaksās, aizturēto spēkratu varēs izsolīt.

Ar izmaiņām normatīvajā aktā paredzēts palielināt, pēc likumprojekta autoru domām, nesamērīgi mazo sodu par ātruma pārsniegšanu, pat piemērojot transporta līdzekļa vadīšanas apliecības atņemšanu uz pieciem gadiem pašreizējo trīs gadu vietā, kā arī bargāk vērsties pret tiem, kuri vada transporta līdzekli, lai gan jau ir atņemta vadītāja apliecība.