Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kiršteins prezidentes runas laikā demonstratīvi pamet zāli un aizcērt durvis

Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas uzrunas sākumā Saeimas plenārsēžu zāli demonstratīvi pameta no Tautas partijas izslēgtais bijušais Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Aleksandrs Kiršteins.

Pie frakcijām nepiederošais deputāts, izejot no zāles, skaļi aizcirta durvis, kas atbalsojās visā Saeimas zālē.

Sarunā ar aģentūru BNS un Latvijas Televīziju Kiršteins savu demaršu skaidroja ar to, ka prezidentes padomnieku vidū ir cilvēki «no kriminālām aprindām». Viņš norādīja, ka šāds cilvēks ir Sols Bukingolts, kura vārds esot, pēc Kiršteina vārdiem, savulaik saistīts ar kriminālās autoritātes Valērija Berlina slepkavību. Tāpēc prezidentes runas Kiršteins klausīšoties, skatoties televīziju.

Berlinu nogalināja 2000. gadā. Viņš plašsaziņas līdzekļos tika saukts par Ivana Haritonova vietējās kases turētāju un kriminālajās aprindās bija pazīstams ar iesauku Čigāns.

Kiršteins arī nevarēja komentēt, vai prezidentes runā izteiktās norādes par radikālismu Latvijas sabiedrībā ir adresētas viņam. Deputāts uzsvēra, ka viņa vārds runā nebija nepieminēts, tāpēc viņš no komentāriem atturēsies.