Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Blērs sevi nosauc par «kaislīgo eiropieti»

Trešdien Vācijas populārākajā laikrakstā «Bild» Lielbritānijas premjerministrs Tonijs Blērs piedāvā kompromisu ES finansēšanā, taču pieprasa izmaiņas lauksaimniecības subsidēšanā.

«Mēs negribam budžetu, kas lauksaimniecībai piešķir septiņas reizes vairāk līdzekļu nekā pētījumiem un attīstībai, zinātnei, tehnoloģijai, izglītībai un inovācijām kopā ņemot,» viņš raksta, nodēvējot sevi par «kaislīgu eiropieti».

«40% izdevumu tiek ieguldīti lauksaimniecības politikā, kaut gan šajā sektorā strādā tikai 5% iedzīvotāju. Šis budžets neatbilst ne pilsoņu vajadzībām, ne izaicinājumiem, ar kādiem saduras Eiropa,» viņš raksta.

«Bild» publicējusi šo rakstu trešdienas numura otrajā lappusē, vienlaikus pirmajā raksturojot ES «izšķērdību» un piedāvājot uzskaitījumu, «kā ES birokrāti izšķērdē mūsu naudu», kurā ir gan 916 miljoni eiro «cigaretēm, kuras lielākoties nepērk», līdz 15 000 eiro vērtai saunai zirgiem.

Blērs apgalvo, ka Lielbritānija «ir gatava maksāt vairāk, taču vienīgi tad, ja naudu saņems nabadzīgās valstis, nevis bagātās, un vienīgi tad, ja tā tiks izmantota pareizai politikai».

Viņš noraidīja citu Eiropas līderu kritiku, ka viņš vēloties pārvērst ES par brīvās tirdzniecības joslu.

«ES ir kaut kas vairāk par brīvās tirdzniecības joslu. Cilvēki grib darbu. Viņi vēlas turpināt Eiropas vērtības un grib spēcīgu Eiropu,» raksta Blērs.