Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mediķi aicina līgotājus neaizmirst par drošību

Lai Jāņu vakars noritētu priecīgā noskaņā un bez rūpēm, mediķi aicina līgotājus svētku laikā neaizmirst par drošību.

Pats svarīgākais šovakar ir nesēsties pie stūres pēc alus vai citu grādīgo dzērienu lietošanas, aģentūrai LETA sacīja Katastrofu medicīnas centra (KMC) direktors Mārtiņš Šics.

Stiprā alkohola reibumā nebūtu vēlams braukt arī ar citiem transporta līdzekļiem, piemēram, ar zirgu, jo pieredze liecina, ka var gūt smagas traumas, izkrītot no ratiem.

Līgotājiem šovakar jābūt uzmanīgiem, dedzinot ugunskurus. Dažādi degmaisījumi, kas nereti tiek izmantoti grila vai ugunskura aizdedzināšanai, var strauji uzliesmot un radīt smagus ķermeņa apdegumus.

KMC direktors aicina līgotājus nepārvērtēt savas spējas un necensties sasniegt rekordu, lecot pāri ugunskuram. Tāpat ikvienam ir jāatceras, ka vakarā zāle var būt mitra un ikviens var paslīdēt un iekrist ugunskurā.

Mediķi aicina visus iedzīvotājus būt uzmanīgiem, dodoties peldēties. Lai izvairītos no traumām, nedrīkst lēkt ūdenī nepazīstamās peldvietās. Tāpat mediķi mudina nepārvērtēt spēkus un necensties pārpeldēt lielus attālumus.

KMC direktors mudina vecākus neaizmirst par bērnu drošību un norāda, ka bērni ir rūpīgi jāuzrauga gan Jāņu vakarā, gan arī nākamajā rītā. Līgo vakarā nereti uz laukiem dodas pilsētā dzīvojoši bērni, kas labprāt vēlas izpētīt tuvumā esošās upes, makšķerēšanas vietas, laipas un citas interesantas lietas, tāpēc vecākiem jāparūpējas, lai arī nākamajā rītā pēc līgošanas būtu kāds pieaugušais, kas uzrauga bērnu aktivitātes.

Tā kā gaidāmas garas brīvdienas, mediķi aicina atcerēties, ka iegādātā pārtika ir jāglabā ledusskapī. Ja rodas šaubas par pārtikas kvalitāti un svaigumu, tā ir jāizmet, nevis jālieto uzturā. Šāda rīcība ļaus izvairīties no saindēšanās ar nekvalitatīviem produktiem, sacīja Šics.

Mediķi mudina visus Latvijas iedzīvotājus līgot prātīgi un sagādāt svētkus gan sev, gan medicīnas darbiniekiem.