Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

BBC ievieš jaunas vadlīnijas redaktoriem

Britu raidkorporācija BBC ceturtdien ieviesusi jaunas vadlīnijas tās redaktoriem, ieviešot izmaiņas pēc saņemtās kritikas par ziņu dienesta žurnālistiku saistībā ar Irākas karu.

Jaunā kārtība, kas stāsies spēkā jūlijā, paredz tiešās ziņu pārraides no nopietnām notikumu vietām, kā Beslanas skolas ieņemšana vai 11. septembra terora akti, televīzijā demonstrēt ar nelielu laika pauzi.

Pagājušā gada septembrī BBC un lielākā daļa citu televīzijas ziņu kanālu tiešraidē pārraidīja skatus no Beslanas ķīlnieku krīzes Krievijā, kurā dzīvības zaudēja vairāk nekā 330 cilvēki.

Šīs pārraides izraisīja diskusijas par to, vai daļa no pārraidītajiem attēliem nebija pārāk nepatīkami skatītājiem.

Jaunā direktīva paredz ieturēt aptuveni divu sekunžu laika pauzi, kas ļaus redaktoriem izņemt potenciāli nepatīkamus skatus.

«Tā mērķis ir izvairīties no patiešām satraucošiem un nepatīkamiem skatiem, ko mūsu skatītāji nevēlētos redzēt,» sacīja BBC pārstāve.

Izmaiņas vadlīnijās veiktas pēc lorda Hatona ziņojumā paustās kritikas BBC saistībā ar izmeklēšanu par zinātnieka Deivida Kellija pašnāvību. Kellijs izdarīja pašnāvību pēc tam, kad viņš tika atklāts kā informācijas avots BBC radio ziņotajam, ka Lielbritānijas valdība padarīja krāšņāku ziņojumu par Irākas ieroču draudiem.

Direktīvā arī ieteikts pārskatīt nepieciešamību pēc slepeniem ierakstiem BBC izmeklēšanās, ieteikumi par BBC izmeklēšanām noziegumos un nopietnā antisociālā uzvedībā, kam jābūt skaidri pamatotām un ieteikums, ka BBC vajadzētu apsvērt lūgt informācijas sniedzējiem parakstīt līgumus.