Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju domā, ka vīrieši ir labāki politiķi nekā sievietes

Atšķirībā no lielas daļas eiropiešu Latvijas iedzīvotāji domā, ka vīrieši ir labāki politiķi nekā sievietes, liecina «Eurobarometer» jaunākais pētījums.

Kopumā 25 Eiropas Savienības (ES) valstīs 66% iedzīvotāju nepiekrīt tam, ka sievietes ir sliktākas politiķes, bet 27% ir pretējās domās.

Savukārt no izvaicātajiem Latvijas iedzīvotājiem 35% uzskatīja, ka sievietes ir sliktākas politiskās līderes nekā vīrieši, bet 51% bija citādās domās.

Visvairāk to, kuri nepiekrīt apgalvojumam, ka sievietes ir sliktākas politiķes nekā vīrieši, ir Zviedrijā — 85%, Dānijā — 83%, Somijā — 78%, Nīderlandē — 75%, Francijā, Maltā, Spānijā un Beļģijā — 74%. Savukārt visvairāk pretēji domājošo ir Slovākijā, kur 54% ir pārliecināti, ka vīrieši ir labāki politiķi, Čehijā — 50%, Ungārijā — 45%, Austrijā — 43%.

Eiropieši izvaicāti arī par citiem ar dzimumu līdztiesību saistītiem jautājumiem. 81% aptaujāto uzskata, ka vīriešiem augstāka izglītība nebūtu svarīgāka nekā sievietēm, bet 17% ir pretējās domās.

Latvijā 30% uzskata, ka vīriešiem universitātes diploms ir būtiskāks nekā sievietēm, bet 76% uzskata, ka dzimumam nav nozīmes.

Visvairāk dzimumu līdztiesības atbalstītāju ir Dānijā, kur 95% iedzīvotāju uzskata, ka izglītības ieguvē vīriešiem nevajadzētu būt priekšrocībām, Nīderlandē — 93%, Zviedrijā — 92%, Francijā — 91%. Savukārt Slovākijā, Austrijā un Ungārijā ir vislielākais atbalsts vīriešu priekšrocībām — attiecīgi 39%, 32,% un 31%.

Tāpat lielākā daļa eiropiešu uzskata, ka darba vietu deficīta gadījumā sievietēm būtu jābūt tādām pašām tiesībām strādāt kā vīriešiem — 86%, savukārt 12% ir citos uzskatos.

Līdzīgi kā citos dzimumu līdztiesības jautājumos arī nodarbinātībā vislielākais sieviešu un vīriešu vienlīdzības atbalstītāju skaits ir Dānijā, Francijā, Somijā, Zviedrijā un Beļģijā, bet vislielākais vīriešu priekšrocību atbalstītāju loks — Slovākijā, Slovēnijā, Grieķijā un Čehijā.

No izvaicātajiem Latvijas iedzīvotājiem 86% uzskata, ka vīriešiem nevajadzētu būt priekšrocībām darba atrašanā, bet 12% ir pretējās domās.