Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas iedzīvotāji pārliecināti, ka ārzemēs Krieviju nemīl

Vairākums Krievijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka ārzemēs Krieviju nemīl.

Pie šāda secinājuma nonākuši autori, kas sagatavoja gadskārtējo Vašingtonā bāzētā socioloģisko pētījumu centra «Pew Research» aptauju, kura tika veikta 16 valstīs un kurā piedalījās 16 766 cilvēki. Pēdējos trijos gados šāda aptauja tika veikta kopskaitā 50 valstīs, aptaujājot vairāk nekā 90 tūkstošus cilvēku. Aptauja Krievijā notika no 2005. gada 28. aprīļa līdz 13. maijam un tajā piedalījās 1002 respondenti. Aptaujas pieļaujamā kļūda ir plus mīnus 3%.

«Vairākums aptaujāto Krievijas iedzīvotāju — 57% — saka, ka viņu valsti cilvēki ārvalstīs lielākoties nemīl,» teikts pārskatā, ko sagatavojis centrs «Pew Research» bijušās ASV valsts sekretāres Madlēnas Olbraitas vadībā.

«Tas ir viens no visdrūmākajiem savas popularitātes vērtējumiem pasaulē starp visām 16 valstīm, kurās tika uzdots šis jautājums,» norādīts pētījumā.

Taču savas valsts negatīvajā vērtējumā amerikāņi ir apsteiguši Krievijas iedzīvotājus. Aptauja liecina, ka 69% amerikāņu ir pārliecināti, ka Ameriku pasaulē nemīl, un tikai 26% respondentu domāja, ka viņu valsti ārzemēs mīl.

Arī Turcijas iedzīvotāju vairākums (66%) ir pārliecināti par sliktu attieksmi pret viņiem ārvalstīs, un tikai 30% uzskata, ka tas tā nav.

Par pozitīvu attieksmi pret sevi pasaulē visvairāk pārliecināti kanādieši — 94%, bet pretējos uzskatos ir tikai 4% aptaujāto Kanādas pilsoņu.

Otrajā vietā ierindojas Jordānijas pilsoņi (84% un 8%), bet trešajā — Indonēzijas pilsoņi (86% un 11%).

Aptauja arī liecina, ka pilsoņu apmierinātībā ar stāvokli valstī Krievija ieņem vienu no trim pēdējām vietām. Neapmierināti ar notiekošo ir 71% Krievijas iedzīvotāju, bet apmierināti — 23%. Vēl neapmierinātāki ir tikai vācieši (73% un 25%) un poļi (82% un 13%).

Visvairāk ar savu valsti ir apmierināti Ķīnas iedzīvotāji, un to paziņoja 72% ķīniešu (neapmierināto šajā valstī ir tikai 19%).

Aptaujā tika uzdots arī jautājums, uz kuru valsti būtu jādodas gados jaunam cilvēkam «labas dzīves» meklējumos.

Pārskatā teikts, ka vairākums Krievijas iedzīvotāju (22%) izraudzītos Vāciju.

Turpretim vairākums vāciešu (11%) par šādu valsti uzskata Austrāliju, vairākums amerikāņu (16%) — Kanādu, vairākums indiešu (38%) — ASV, vairākums pakistāniešu (18%) — Ķīnu, bet vairākums ķīniešu (12%) — Kanādu.

Kopā ar Krievijas iedzīvotājiem «labāku dzīvi» meklēt Vācijā ir gatavi tikai turki (18%).

Kanādai dod priekšroku amerikāņi, franči un ķīnieši, taču paši kanādieši «labāku dzīvi» meklētu Austrālijā, tāpat kā Lielbritānijas, Nīderlandes un Vācijas iedzīvotāji.

Par to, uz kurieni brauktu paši austrālieši, pētījumā nekas nav teikts, jo šī aptauja Austrālijā netika veikta.