Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sods par trokšņošanu Rīgā šogad uzilkts septiņas reizes

Rīgas pašvaldības policija šogad piecos mēnešos 36 reizes mērījusi trokšņa līmeni, no kuriem septiņos gadījumos troksnis bija lielāks par atļauto, aģentūru BNS informēja Rīgas pašvaldības policijas preses sekretāre Inese Tīmane.

Lielākoties, mērot troķšņa līmenī, policija pārkāpumus neatklāj — 26 no 36 gadījumiem troksnis bijis normas robežās, bet trīs reiz policija izsaukta pēc pašu trokšņa radītāju vēlmes, lai noregulētu aparatūras skaļumu, un tikai septiņos gadījumos troksnis patiešām pārsniedzis pieļaujamo.

No visiem mērījumiem 27 veikti kafejnīcās, restorānos vai bāros, viens spēļu zālē, sešos gadījumos mērīts motoru un ventilācijas iekārtu skaļums, bet vienā gadījumā vilciena radītais troksnis.

Tīmane aģentūrai BNS pastāstīja, ka policistiem trokšņa pārbaudei kopumā vajadzīgas vairākas stundas, jo skaņa jāmēra trīs dažādās vietās un uz vietu vēl jābrauc atkārtoti, lai izmērītu fona skaļumu. Arī sodu iekasēšana no pārkāpējiem pārāk labi neveicoties, teica Tīmane.

Pērn pašvaldības policija veica 40 trokšņu mērījumus, no kuriem 23 gadījumos bija pārsniegta pieļaujamā trokšņa norma un visbiežāk (13) to pārsniedza bāri, naktsklubi, restorāni un kafejnīcas, četras reizes vainojams bija dažādu siltummezglu, ventilatoru radītais troksnis. Pēc iedzīvotāju iesnieguma saņemšanas pašvaldības policisti trīs reizes devās mērīt pie Zinātnes nama novietoto karuseļu radīto troksni un sastādīja trīs protokolus par pieļaujamā skaļuma pārsniegšanu.

Par nepamatotu izsaukumu iedzīvotājiem jāmaksā sods 47 lati, bet ja pieļaujamā trokšņa līmenis ir pārsniegts, vainīgajai privātpersonai var uzlikt naudas sodu līdz 250 latiem, bet uzņēmējiem līdz piecsimt latiem. Par atkārtotu pārkāpumu uzņēmumus var sodīt ar 1000 latiem.