Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Deputātu ētikas kodeksu pieņems ne ātrāk kā rudenī

Ilgi tapināto Saeimas deputātu ētikas kodeksu parlaments varētu apstiprināt, ātrākais, rudenī, sarunā ar aģentūru LETA atzina deputāte Silva Bendrāte (JL), kura piedalās kodeksa izstrādē.

Viņa informēja, ka kodekss ir nodots Saeimas Juridiskajam birojam, kura uzdevums esot izstrādāt priekšlikumu kodeksa darba mehānisma iestrādei Saeima Kārtības rullī.

Darbs pie kodeksa teksta esot pabeigts, apgalvoja politiķe.

Kā galveno kodeksa mērķi Bendrāte nosauca Saeimas prestiža celšanu sabiedrības acīs. «Ļaudīm būs mēraukla, pēc kuras izvērtēt, kā deputāts strādā un vai viņš pilda savus pienākumus, ievērojot ētikas prasības,» viņa sacīja.

Paredzams, ka sūdzības par deputātu uzvedību izvērtēs speciāla apakškomisija, kurā darbosies viens pārstāvis no katras Saeimas frakcijas.

Kodeksa normas pārkāpušajiem deputātiem varēs izteikt protokolētu aizrādījumu, vai arī vainīgā vārds un izdarītais pārkāpums tiks publiskots laikrakstā «Latvijas Vēstnesis».