Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

NATO sola neizvietot bāzes Krievijas robežu tuvumā

NATO neizvietos militārās bāzes Krievijas robežu tuvumā, paziņoja NATO ģenerālsekretārs Jāps de Hops Shefers.
«NATO nav bloks, kurš veidotu infrastruktūru gar Krievijas robežu,» sacīja Shefers, piektdien sakot runu Krievijas Zinātņu akadēmijas Eiropas institūtā.

Atbildot uz jautājumu par četru NATO iznīcinātāju dislocēšanu Lietuvā, Shefers sacīja, ka viņš ar to nesaprot militāras bāzes izveidošanu. «NATO negrasās veidot bāzes šo [Baltijas] valstu teritorijā,» sacīja alianses ģenerālsekretārs.

Kopš 2004. gada marta, kad Latvija, Lietuva un Igaunija kļuva par NATO dalībvalstīm, to gaisa telpu kontrolē NATO valstu gaisa spēku iznīcinātāji. Rotācijas kārtībā šo kontroli īsteno četri Beļģijas iznīcinātāji F-16, pieci Dānijas iznīcinātāji F-16, Lielbritānijas iznīcinātāji «Tornado F3», četri Norvēģijas iznīcinātāji F-16, bet no šī gada marta līdz jūnija beigām — četri Nīderlandes iznīcinātāji F-16. No nākamās nedēļas līdz septembrim Baltijas valstu gaisa telpā patrulēs četri Vācijas iznīcinātāji «F-4 Phantom».