Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Baltieši optimistiskāki par citiem eiropiešiem

Baltijas valstu iedzīvotāji vairāk nekā pārējie eiropieši ir pārliecināti, ka nākamajai paaudzei dzīves kvalitāte būs labāka, liecina «Eurobarometer» veiktais pētījums.

25 Eiropas Savienības (ES) valstīs 58% iedzīvotāju ir pārliecināti, ka nākamā paaudze dzīvos labāk, bet 34% nepiekrīt šādam apgalvojumam.

Visoptimistiskāk par nākamās paaudzes dzīves uzlabojumiem ir noskaņoti lietuvieši — 87% ir pārliecināti, ka nākotnē dzīves kvalitāte būs labāka. No izvaicātajiem igauņiem par nākamās paaudzes labāku dzīvi ir pārliecināti 82%, bet no latviešiem — 78%.

Par nākotni optimistiski ir noskaņoti arī ungāri, poļi, slovāki, portugāļi un spāņi.

Savukārt Francijas, Nīderlandes, Luksemburgas un Zviedrijas iedzīvotāji lielākoties uzskata, ka nākamā paaudze nedzīvos labāk. No izvaicātajiem francūžiem 58% atzīst, ka nākotnē dzīves kvalitāte neuzlabosies, tam piekrīt arī 54% nīderlandiešu un 53% luksemburdziešu un zviedru.

Par vienu no dzīves kvalitāti uzlabojošajiem faktoriem eiropieši uzskata zinātni un tehnoloģijas, kas, pēc 77% ES iedzīvotāju domām, uzlabos nākamo paaudžu dzīvi.

Visvairāk zinātnes un tehnoloģiju attīstības atbalstītāju ir Igaunijā, Polijā, Lietuvā un Latvijā, bet vismazāk — Austrijā, Slovēnijā un Beļģijā.

Lielākā daļa jeb 82% eiropiešu uzskata, ka bērniem būtu jāmāca iecietība un cieņa pret cietiem, bet, ka nozīmīgi ir iemācīt atbildības sajūtu, domā 80% iedzīvotāju. 61% uzskata, ka bērniem jāmāca atbildība un noteiktība, 56% — paklausība, 54% — taupība, 53% — neatkarība, 52% — iztēle, bet 47% eiropiešu ir pārliecināti, ka ir svarīgi bērniem iemācīt smagi strādāt.

Izvaicātie Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka visbūtiskāk bērniem ir iemācīt atbildības sajūtu — 83%, iecietību un cieņu pret citiem — 77%, bet 76% ir pārliecināti, ka svarīgi ir iemācīt bērniem smagi strādāt.