Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bruņotajiem spēkiem trūkst 800 profesionālo karavīru

Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) vēl būtu nepieciešami aptuveni 800 profesionālā dienesta karavīru — šogad 300, bet nākamgad — 500 karavīru, aģentūrai LETA atzina NBS preses virsnieks kapteinis Normunds Stafeckis.

No šā gada 1. janvāra līdz 21. jūnijam vēlmi dienēt profesionālajā dienestā bija izteikuši 411 jaunieši, bet kopumā patlaban bruņotajos spēkos dien 5300 profesionālā dienesta karavīri.

Stafeckis pastāstīja, ka Rekrutēšanas un atlases centrā pieteikuma anketas šogad aizpildījuši 411 profesionālā militārā dienesta karavīru kandidāti. Atlasi izturējuši un uz bruņoto spēku apakšvienībām nosūtīti 94 karavīri, uz Mobilo strēlnieku bataljonu Alūksnē — 16, bet 100 karavīri Zemessardzes rotas sastāvā piedalīsies starptautiskajā misijā Kosovā. Pārējie kandidāti, pēc Stafecka teiktā, ir atlases procesā.

Alūksnē notikuši jau divi profesionālā militārā dienesta karavīru apmācību kursi, patlaban notiek trešais. Pirmos divus kursus kopumā uzsāka 133 jaunieši, bet tos pabeidza — 105. Dažiem karavīru kandidātiem pēc lielās fiziskās slodzes radušās veselības problēmas, daži pārdomājuši un nolēmuši savu nākotni tomēr nesaistīt ar militāro jomu, zināja stāstīt Stafeckis.

Gadu no gada mainoties karavīru kontingents Jūras un gaisa spēkos, tādēļ gandrīz vienmēr esot nepieciešamība pēc motoristiem, sakarniekiem, stūres vīriem, lidotājiem. Teju visās bruņoto spēku apakšvienībās arī trūkstot mediķu un informācijas tehnoloģiju speciālisti.

Vidējās izmaksas uz vienu profesionālā militārā dienesta karavīru gadā ir 6400 latu, turpretim obligātā militārā dienesta karavīrs valstij izmaksā vien 1800 latu gadā.