Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā grib veidot Zinātnes un tehnoloģiju centru

Lai ieinteresētu jauniešus par eksaktajām zinātnēm un motivētu viņus izvēlēties tās studēt, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) iecerējusi Rīgā izveidot modernu un atraktīvu Zinātnes un tehnoloģiju centru.

Šo ieceri un tās īstenošanas iespējas trešdien izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete pārrunās ar IZM Zinātnes departamenta direktori Maiju Bunduli.

Pēc tam par zinātnes centra būvniecību un izveidi paredzēts spriest ar Rīgas domes un Latvijas Universitātes pārstāvjiem, aģentūrai BNS pavēstīja Bundule.

Centrā iecerēts izvietot jauniešus piesaistošas atrakcijas, demonstrēt eksperimentus, laboratorijas utt., kā arī rīkot dažādus zinātni popularizējošus pasākumus, klāstīja Bundule. Tur mājvietu varētu rast arī zinātnes kafejnīcas, kurās jau tagad nepiespiestā gaisotnē diskutē par zinātnes aktualitātēm.

Zinātnes un tehnoloģiju centrs tiks veidots, lai atraktīvi parādītu zinātnes sasniegumus un iespējas, un tā galvenā mērķauditorija būs jaunieši, lai tos piesaistītu un motivētu pievērsties eksakto zinātņu studijām, kā arī lai sabiedrību informētu par zinātnes un tehnoloģiju sasniegumiem, stāstīja Bundule.

Centru paredzēts būvēt, nevis veidot kādā jau esošā ēkā. «Ņemot vērā Latvijas īpašo situāciju, centram noteikti jāatrodas Rīgā,» sacīja Bundule. Taču tas, kurā vietā Rīgā centru varētu būvēt, vēl nav zināms — centra vietas izvēle vēl jāapspriež ar Rīgas domi, klāstīja Bundule.

Līdzīgi zinātnes un tehnoloģiju sasniegumus popularizējoši centri jau ir gandrīz visās Eiropas valstīs, «tikai mēs vēl esam tādi drusciņ atpalikuši», teica Bundule. Rīgas centru iecerēts veidot pēc Igaunijas parauga — tur zinātnes un tehnoloģiju centrs jau ir projektēšanas stadijā un drīzumā tiks izveidots Tartu pilsētā.

Iecerēts, ka Rīgas zinātnes centra izveidei varētu piesaistīt 2007. gada Eiropas struktūrfondu līdzekļus.