Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts kontroles darbiniekiem palielina algas

Turpmāk Valsts kontroles (VK) darbinieki saņems lielākas algas nekā līdz šim, žurnālistiem pastāstīja VK vadītāja Inguna Sudraba.

Viņa sacīja, ka līdz šim VK darbinieku atalgojuma sistēma bija «izkropļota», jo revidenta pamata alga bija 250-300 latu, ikmēneša piemaksas veidoja līdz pat 80% no algas, kā arī bija regulāras prēmijas.

Taču no jūnija VK darbiniekiem ir noteikta viena alga atkarībā no viņu kategorijas, likvidējot dažādas piemaksas un prēmijas. Pēc jaunās sistēmas ieviešanas valsts revidentu alga svārstās no 450-750 latiem atkarībā no kategorijas, bet Sudrabas alga nav palielināta.

Sudraba pastāstīja, ka VK budžetā šogad darbinieku algām nepieciešami vēl 100 tūkstoši latu, ja VK vēlas pieņemt darbā vēl 30 darbiniekus, kurus pašlaik VK nespēj piesaistīt.

Valsts kontrole ir augstākā revīzijas iestāde Latvijā. Tā pārbauda valsts budžeta un pašvaldību budžetu līdzekļu ieņēmumus un izdevumus, rīcību ar valsts un pašvaldību mantu. VK darbības mērķis ir noskaidrot, vai rīcība ar valsts un pašvaldību budžetu līdzekļiem ir tiesiska, pareiza, ekonomiska un efektīva.