Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šics: esam iemācījušies svinēt svētkus

Šogad salīdzinājumā ar citiem gadiem Jāņu svinēšanas laikā ir mazinājies iedzīvotāju gūto sadzīves un «kriminālo traumu» skaits, kas liecina, ka «esam iemācījušies svinēt svētkus», aģentūrai LETA sacīja Katastrofu medicīnas centra (KMC) direktors Mārtiņš Šics.

Šogad bijis mazāk arī alkohola saindēšanās gadījumu, bet no kopumā 2000 Latvijā reģistrētajiem ātrās palīdzības izsaukumiem sadzīves un «krimināla rakstura» traumu — kautiņos cietušo — pat bijis mazāk nekā ikdienā.

Sadzīves traumas guvušo skaits pagājušajā diennaktī bijis mazāks nekā 23. un 24. jūnijā, un KMC direktors uzskata, ka «pēc vētrainās svētku svinēšanas vakardiena bijusi izcili veiksmīga».

Tāpat ir mazinājies alkohola saindēšanās gadījumu skaits, tiesa, pilsētās ceļu satiksmes negadījumu skaits mazliet pieaudzis, bet tajos cietušajiem pārsvarā esot vieglas traumas.

Ātrā palīdzība izbraukusi uz diviem ceļu satiksmes negadījumiem. Vienā no tiem bijuši trīs cietušie, kuri guvuši vieglas traumas un jau atlaisti mājās. Savukārt Jelgavā kāda automašīna uzbraukusi gājējam. Arī šajā gadījumā nav gūtas smagas traumas.

Nopietnākais sadzīves negadījums bijis Saldū, kur kāds vīrietis guvis apdegumus, neuzmanīgi rīkojoties ar grilu. Cietušajam konstatēti 5% ķermeņa apdegumu, viņam sniegta palīdzība, bet uz apdegumu centru vīrietis nav vests.

KMC direktors atzīmēja, ka svētku laikā turpinājuši ienākt vispārējie izsaukumi, kas saistīti ar hronisku slimību saasināšanos. Pēc svētkiem saasinās kuņģa un zarnu trakta slimnieku stāvoklis, bet šie slimnieki pēc palīdzības vērsīsies pie saviem ģimenes ārstiem.

Vispārējo slimību saasināšanos svētku laikā Šics skaidroja ar svētku pacilājumu un «diētas kļūdām». «Daži iedzīvotāji aizmirsuši mājās zāles, citiem beigusies nauda, un viņi nav varējuši iegādāties nepieciešamās zāles,» sacīja Šics.